Filament sa zasekáva  

  RSS
pitro
(@pitro)
New Member

Ahojte, prosím o radu. Máme v škole tlačiareň MK1, k nej sme dostali veľa 3mm ABS filamentu. S jednou strunou mám ale problém - pri tlači, vždy po inom čase sa struna zasekne a tlačiareň tlačí "naprázdno". Keď vyberiem filament z extrudera, je v ňom priehlbinka (príloha). Viete poradiť v čom môže byť problém? Filament ako aj tlačka sú Prusa.

Ďakujem za pomoc.

Posted : 26/04/2020 7:51 pm
joan.t
(@joantabb)
Veteran Member Moderator

Can you provide a picture of the Problem please

I try to make safe suggestions,You should understand the context and ensure you are happy that they are safe before attempting to apply my suggestions, what you do, is YOUR responsibility. Location Halifax UK...
Posted : 26/04/2020 9:06 pm
volt
 volt
(@volt)
Eminent Member

Něco brzdí pohyb filamentu. Nemáte zpřeházené závity na cívce? To se stane, pokud pustíte konec filamentu.

MINI, PETG...
Posted : 06/05/2020 12:11 pm
zoltan
(@zoltan)
Member Moderator

Příčina je jediná, něco brání pohybu filamentu. To může být zepředu kdy filament nemůže ven tryskou - tady může být příčin více ( ucpaná tryska nečistotami, malá teplota trysky, která neohřeje dostatečně filament a tím nedovolí průchod filamentu tryskou a většinou vedou i k ucpání trysky. Nebo zezadu , na to se ptá nahoře volt zda není filament zamotán do cívky. 

Občas bývá dobrým zvykem, pokud rada pomůže tak to zde oznámit a pokud nepomůže tak dodat více informací jako jsou obrázky atd. aby mohli případně další pomoct. 

Pokud se filament povedlo tímto způsobem vyndat z trysky vypadá to, že nebyl vůbec roztaven co u ABS znamená ohřát trysku aspoň na 260°C. Takže se ptám - jaká byla teploty trysky a jestli byl z trysky vůbec vytlačen nějaký filament.

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, FW 3.9.0, no closed box, sketchup , fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI FW 4.1.0, technical background...
Posted : 12/07/2020 8:35 am
zoltan
(@zoltan)
Member Moderator

Pokud se pokoušíš tisknout součástky z ASA podle gcode, které uvádíš v jiném vlákně, tak ty jsou určené pro tisk PLA, který má teploty úplně jinde. Anebo jsi použil stl soubory slicoval si to na ABS. 

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, FW 3.9.0, no closed box, sketchup , fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI FW 4.1.0, technical background...
Posted : 12/07/2020 8:39 am
Share:

Please Login or Register