Może nie wart sławy, ale jednak praktyczny
 
Notifications
Clear all

Może nie wart sławy, ale jednak praktyczny  

  RSS
Koder
(@koder)
Trusted Member
Może nie wart sławy, ale jednak praktyczny

Smutno i pusto na polskiej części forum, więc pomyślałem, że podzielę się wydrukiem. Może nie jest specjalnie efektowny, ale rozwiązał konkretny problem:


Posted : 04/07/2017 9:50 pm
robert.s24
(@robert-s24)
New Member
Re: Może nie wart sławy, ale jednak praktyczny

Witam kolege z Bedzina

Posted : 17/07/2017 5:15 pm
Padnik
(@padnik)
Active Member
Re: Może nie wart sławy, ale jednak praktyczny

Tutaj z Rybnika , witom 😀


Smutno i pusto na polskiej części forum, więc pomyślałem, że podzielę się wydrukiem. Może nie jest specjalnie efektowny, ale rozwiązał konkretny problem:

Wydruk fajny gładki, pewnie szlifowałes, a jakiego filamentu użyłes?

Posted : 18/08/2017 2:18 pm
Koder
(@koder)
Trusted Member
Topic starter answered:
Re: Może nie wart sławy, ale jednak praktyczny

Wydruk fajny gładki, pewnie szlifowałes, a jakiego filamentu użyłes?
Zaskoczę Cię, ale taki dokładnie wyszedł bezpośrednio z drukarki. Nie jest nawet obrabiany acetonem - początkowo chciałem go wygładzić dodatkowo, ale tak jak jest wygląda wystarczająco dobrze.

Filament to Wolfix ABS (i czarny i biały).

Posted : 18/08/2017 2:54 pm
Padnik
(@padnik)
Active Member
Re: Może nie wart sławy, ale jednak praktyczny


Wydruk fajny gładki, pewnie szlifowałes, a jakiego filamentu użyłes?
Zaskoczę Cię, ale taki dokładnie wyszedł bezpośrednio z drukarki. Nie jest nawet obrabiany acetonem - początkowo chciałem go wygładzić dodatkowo, ale tak jak jest wygląda wystarczająco dobrze.

Filament to Wolfix ABS (i czarny i biały).

A tak na ogół pleciłbys ich filamenty? Zastanawiam sie nad kupnem PLA, a Wolfix wydaje sie miec najlepszą cene do jakosci. Potrzebuje filamentu dla większych wydruków, a zalezy mi równiez na tym zeby nie było artefaktów wynikające z niedokładnosci w srednicy filamentu itd.

Posted : 19/08/2017 9:31 pm
Koder
(@koder)
Trusted Member
Topic starter answered:
Re: Może nie wart sławy, ale jednak praktyczny

Nie zużyłem jeszcze żadnej z rolek, więc nie mam wystarczających doświadczeń by doradzić lub odradzić.

Na razie mogę powiedzieć, że ich ABS wygląda ładnie po wydruku, a przy większych wydrukach ma tendencję do odrywania się od powierzchni roboczej - co jest raczej normalne dla ABS. Da się uzyskać przyczepność taką, że zamiast odrywać się od PEI, odrywa PEI od MK42 - czego nie polecam 😉

Ogólnie jestem zadowolony z jakości, ale za mało tym drukowałem by wydać osąd.

Posted : 19/08/2017 9:54 pm
tak
 tak
(@tak)
Active Member
RE: Może nie wart sławy, ale jednak praktyczny

a używałeś żelazka ironing

(ironia)

Posted : 05/01/2021 7:10 pm
ASiD
 ASiD
(@asid)
Active Member
RE: Może nie wart sławy, ale jednak praktyczny

Wspaniały korek. Takie pytanie ogólne, drukuję przez ostatni rok głównie z PETG. Ironing robi świetną robotę w przypadku tego termoplastyka. Nie mam jednak w ogóle doświadczenia z ABSem czy ASA, a będzie mi to teraz potrzebne... Czy efekty ironingu są takie same w przypadku ABS? Podejrzewam że powinienem przeprowadzić samemu próbę, oczywiście. Zawsze pozostają też opary acetonu... Ale temp druku są ciut wyższe niż PETG i wymagana będzie komora, którą mam zamiar zrobić po swojemu. Powiedzcie też przy okazji czy to dobry czy słaby pomysł wg. Was:

Komora ma być raczej namiotem! Mam mało miejsca i nie mam możliwości wstawienia komory ze stolików z Ikei i plexi. Nie odczuwałem jej braku, ponieważ w 95% drukuję z powodzeniem z PETG (5% TPU). Nadeszła chwila gdy zaprojektowałem kilka części do samochodu i ze względu na to że umieszczone będą w komorze silnika, wolę wyższą wytrzymałość temperaturową ABS (albo raczej ASA, tylko którego producenta wybrać?). Konstrukcja namiotu (możliwość szybkiego montażu/demontażu) ma opierać się na wydrukowanej ramce, osadzanej na wolnych sześciokątnych oryginalnych otworach w pomarańczowym plastiku górnej części ramy w Prusie MK3S (górne chwyty prętów osi Z). Na tej ramie będzie gruba bezbarwna folia mocowana na paski rzepa, otaczająca jak kurtyna drukarkę na około, luźno wisząca. Z góry będzie do niej mocowany "dach" z folii z wcięciem na mocowanie szpuli i otworek na nitkę podawanego filamentu. Całość nie będzie oczywiście przez to bardzo szczelna... temperatura powinna wg. mnie być jednak na tyle stabilna i wysoka, że pozwoli na druk większych elementów z ABS. Co o tym sądzicie? Poroniony pomysł? Może już ktoś to robił? Pomysł na ramkę z oświetleniem ledowym był dla mnie inspiracją: https://www.thingiverse.com/thing:3284730

This post was modified 3 years ago by ASiD

..::ASiD::..

Posted : 10/01/2021 9:25 am
Karkovski
(@karkovski)
Member Moderator
RE: Może nie wart sławy, ale jednak praktyczny
Posted by: @asid

Całość nie będzie oczywiście przez to bardzo szczelna... temperatura powinna wg. mnie być jednak na tyle stabilna i wysoka, że pozwoli na druk większych elementów z ABS.

Komora nie musi być super szczelna, ważne, żeby ograniczyć ruch powietrza. Oczywiście im szczelniejsza i cieplejsza (do pewnego stopnia), tym lepiej, ale poradzisz sobie i z taką. Ludzie drukują przykrywając maszyny workami na śmieci, to to i tak będzie lux 😉

Posted : 16/01/2021 7:27 am
dravenek
(@dravenek)
New Member
RE: Może nie wart sławy, ale jednak praktyczny

@karkovski

Witam 

Tu Przemek.

Posiadacz Endera3v2. Komorę zrobiłem z szafki kuchennej, fragmentu łóżka(na filament) i pojemnika na zabawki spod łóżka (jako plecy szafki,gdyż była zbyt płytka aby drukarkę pomieścić).

Szafka

Filament

 

 

 

Posted : 11/06/2021 9:23 pm
dravenek
(@dravenek)
New Member
RE: Może nie wart sławy, ale jednak praktyczny

Mój pierwszy "poważny" wydruk zawisł na ścianie jako kinkiet. Drukował się pobad 42 godz. Warto było. W domu się wszystkim podoba.

Kinkiet

Pozdrawiam

 

Posted : 11/06/2021 9:28 pm
You liked
Share: