Rychlost zadního ventilátoru  

  RSS
David T.
(@david-t-3)
Noble Member

Ahoj,

mám SL1 s firmware 1.2.3 a chtěl bych poprosit, jestli by v některé z dalších verzí FW mohla přibýt možnost pustit tento ventilátor zcela naplno. Aktuálně v nastavení uživatel mění nějaké číslo od 1000 do 5000 (troufám si odhadnout, že to jsou otáčky) a následně nad tím pracuje nejspíš nějaký PID proces, který upravuje PWM toho ventilátoru tak, aby bylo dosaženo požadovaného čísla. Pomohlo by mi, kdyby po ťuknutí na "+" ve chvíli, kdy je v nastavení 5000, se tam objevilo "MAX" a ventilátor se rozjel úplně naplno.

Udělal jsem si totiž místo stávajícího krytu zadního ventilátoru přechodový díl, na který se napojí 50mm hadice, a tím chci vyvést výpary ven z místnosti. Problém je, že díky délce potrubí nemá ventilátor ani s vyjmutým uhlíkovým filtrem dost výkonu. Vzduch tam proudí, ale docela pomalu. Přitom vím, že ventilátor se umí roztočit rychleji, při jeho rozjezdu je to slyšet.

This topic was modified 1 year ago 2 times by David T.
Posted : 29/10/2019 8:02 am
David T.
(@david-t-3)
Noble Member

A ještě jedna věc - hodilo by se, kdyby šlo volitelně nechat zapnutý zadní ventilátor i po dokončení tisku nebo trvale hned po zapnutí tiskárny. Pomohlo by to odvětrávat výpary i poté, co tisk skončí a tiskárna čeká, než se dostaví obsluha.

Posted : 30/10/2019 8:04 am
Share:

Please Login or Register