Notifications
Clear all

Tryska 1 mm  

  RSS
StepanKTM
(@stepanktm)
New Member
Tryska 1 mm

Dobrý den,
zkoušel jste někdo trysku 1 mm? Já ano ale výtisky jsou špatné. Nevím co mám ve Slic3r PE změnit aby výsledek byl správný.

Tryska 0.2-0.4-0.6 jsou bez problémů.

Máte někdo nastaveni pro tu 1mm trysku materiál ABS, PETG.
Děkuji Štěpán.

Posted : 20/09/2018 8:33 am
TomasT
(@tomast)
Trusted Member
Re: Tryska 1 mm

Dovolím si odhadnout, že se ti nestíhá tavit vlákno v hotendu.
Takže buď zpomalit (čímž ztratíš výhodu velké trysky) nebo vyměnit topné tělísko v hotendu za silnější - prodávají se i 50W topná tělíska.

Posted : 20/09/2018 2:03 pm
StepanKTM
(@stepanktm)
New Member
Topic starter answered:
Re: Tryska 1 mm

Díky za radu,
vyzkouším to zpomalení. Důvod proč zkouším 1mm trysku je pevnost výtisku.
Škoda že pro ní není ve Slic3r PE profil.

Posted : 23/09/2018 7:59 am
TomasT
(@tomast)
Trusted Member
Re: Tryska 1 mm

Pevnost není primárně závislá na síle vlákna, ale na dokonalosti spojení jednotlivých vrstev.
Pokud nejde o příliš tvarově složitou věc, pomůže pevnosti jít nahoru s teplotou tisku na horní hranici použitého materiálu a lehce přeplňovat, aby v materiálu nezůstaly vzduchové mezery (+ nepoužívat vůbec interní infil, pouze plné vrstvy).
Můžeš si to otestovat na průsvitných nebo čirých materiálech - dokud uvnitř vidíš jednotlivé vrstvy, nebo dokonce vlákla v jedné vrstvě, není spojení dokonalé, pokud už vidíš jen jednolitý plast, je to ideální.
Zkusil jsem takhle tisnout osmistěn z čirého ABS na 260°C a po vybroušení a vyleštění stěn je uvnitř zcela čirý jak z jednoho kusu plastu.

Posted : 23/09/2018 9:26 pm
V.S.
 V.S.
(@v-s)
Honorable Member
Re: Tryska 1 mm

... nebo použít místo klasické "topné kostky" Volcano - https://e3d-online.com/prusa-upgrades

Posted : 25/09/2018 6:28 pm
Share: