Notifications
Clear all

Vynechává ventilátor  

  RSS
Pavel S
(@pavel-s-2)
Trusted Member
Vynechává ventilátor

Taky se vám stává, že při tisku když je hlava v určité pozici, přestane fungovat ventilátor použitý k chlazení trysky? Po pár vteřinách se zase zapne, někdy vypne třeba ani ne na vteřinu. Co to může být? Mám těsně po upgradu na 1,75. Ventilátor se mi zdá taky oproti minulému který byl na 3mm verzi, dost hlučný, že by vada ventilátoru? Setkali jste se s tím už někdo?

Posted : 07/05/2016 11:33 pm
V.S.
 V.S.
(@v-s)
Honorable Member
Re: Vynechává ventilátor

Řekl bych, že je někde přeskříplej kabel a dochází k rozpojení při pohybu hlavy.

Posted : 08/05/2016 7:12 am
Pavel S
(@pavel-s-2)
Trusted Member
Topic starter answered:
Re: Vynechává ventilátor

To mě nenapadlo skusím si to projít.

A ještě jedna věc, našli jste někde v manuálu pro upgrade tiskárny na 1,75, návod na namontovánní nových Z dorazů?
Vážně doufám že kvůli tomu nebudu muset vytáhnout celou osu X 🙂

Posted : 08/05/2016 9:48 am
Chettak
(@chettak)
New Member
RE: Vynechává ventilátor

Ahoj, mám podobný problém, i když..
Levý ventilátor mi sice nevynechává, ale kolísají otáčky. A na pozici extruderu (pohyb kabelu, kdyby byly přeskřípnuté) to nemá vliv. Otáčky kolísají i třeba po vytištění a "zaparkování" hlavy extruderu. Teplota při tisku se ale nemění, v tomhle smeru je vše v pořádku. Jen je slyšet ta "houpačka" těch otáček.
Dělá to v poslední době. Je pravda, že jsem před dvěma měsíci upgradoval firmware. Ale hádám, že to bude spíše nějaký mechanický bug..?

Posted : 14/04/2020 6:54 am
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: Vynechává ventilátor

@martin-l52

Kolik toho ma tiskarna za sebou? Otacky ventilatoru jsou ze standardniho profilu?

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 23/04/2020 6:49 pm
Chettak
(@chettak)
New Member
RE: Vynechává ventilátor

@zoltan

Ahoj, Mam ji rok a pul, a tisknul jsem denne cca 1-2 hodiny. V posledni dobe ale kvuli Covidu jedu cca 5-8 hodin denne. Tisknu z PLA a PETG. PLA na 0,15 a PETG na 0,35. Nekdy v unoru jsem upgradoval firmware a zaroven trosku experimentoval v novym sliceru s nastavenim vrstev (s jemnosti posledni vrstvy.. z 0,45 na 0,30 dle sliceru. S ventilatorem a teplotama ne. Jen jsem potreboval jemnejsi posledni vstvu). Nekdy v ty samy dobe se mi zacaly objevovat ty problemy s kolisanim otacek ventilatoru a taky se mi zacala vzdy po nejakym case ucpavat tryska. Tu jsem vycistil (jak jehlou, tak nasledne i studenym cistenim) a vratil nastaveni vrstev zpet na 0,45. Taky jsem zmenil nastaveni materialu. Mel jsem ty cerny PLA struny.  V sliceru jsem je mel jako PRUSAMENT PLA. Nasledne jsem dal jen PRUSA PLA (rozdil mezi PRUSAMENT a PRUSA je u toho PLA v teplote trysky.. je to 215/210) a myslim si, ze se zatim vse vyresilo, protoze od ty doby mam zatim pokoj. Kolisani otacek ventilatoru se mi ale obcas objevi. Nekdy pri tisku, nekdy kdyz dotisknul a extruder zaparkuje. Kdyby vynechaval uplne, jdu rovnou po kabelech. Tohle je ale jen kolisani a tak se radsi zeptam. Treba to je jen nejaka sw uprava k tisku v novym firmware..

Posted : 24/04/2020 6:57 am
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: Vynechává ventilátor

Otacky motoru jsou rizene PWM, kde by pri malych otackach mohlo k necemu takovemu dojit, pokud jsou otacky na 100% tam bych spis ja podeziral motor. Kontrola, zda je to SW muze byt pripojenim motoru na externi zdroj napeti. Tiskarna by mela byt jeste v zaruce, zkus technicky support.

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 24/04/2020 7:14 am
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: Vynechává ventilátor

@martin-l52

jak to dopadlo?

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 12/05/2020 8:35 am
Share: