Notifications
Clear all

špatný tisk  

  RSS
Lucie
(@lucie)
Eminent Member
špatný tisk

Dobrý den,
prosím o radu s tiskem.
při tisku mi prokluzuje podávací kolečko filamentu a tím pádem si myslím že to špatně tiskne. Nevím si rady jak prokluzování předejít, Podávací kolečko mam čistě a snad i teflonovou trubičku kterou jsem už měnil. Nevím jaká je její životnost.
Myslel jsem jestli to není kalibrací ? že není dost místa na filamen mezi tryskou a podložkou.
Posledně jsem tiskl asi tři dny po 9,14,25 hodin a při posledním kuse cca 3 hodiny před koncem to znovu začalo.. a špatně to tisklo.
posílám foto pro představu.. ten černý kousek je ten poslední u kterého to začalo. další foto jsou loga a tam je špatná kvalita vidět hned. neustále prokluzovalo.

tak mi to nedalo tak jsem znova začal s kalibrací a zjistil jsem že mám prasklou součástku. také posílám foto.
video:

Jamal Xface 🙄

Posted : 28/06/2016 4:20 pm
Lucie
(@lucie)
Eminent Member
Topic starter answered:
Re: špatný tisk

123

Jamal Xface 🙄

Posted : 28/06/2016 4:25 pm
Jiri Lorencik
(@jiri-lorencik)
Estimable Member
Re: špatný tisk

vynechávání je určitě špatná PTFE trubička... rozhodně bych šel do výměny.

Posted : 28/06/2016 4:39 pm
Lucie
(@lucie)
Eminent Member
Topic starter answered:
Re: špatný tisk

Zdravím a děkuji za radu. Myslel jsem že vydrží déle.

Jamal Xface 🙄

Posted : 28/06/2016 8:22 pm
JoeFernandes
(@joefernandes)
Active Member
Re: špatný tisk

Nemusí nutně být, osobně mám zkušenost, že najít ten bod, kde filament neprokluzuje není zas až tak banální, doporučuji vyčistit podávací kolečko ocelovým kartáčkem od zbroušeného filamentu a pak pomalu zkoušet klidně i po půlotáčce utahovat a povolovat aretační šrouby a třeba najdeš bod, kde filament neproklouzne. Já našel...

Posted : 29/06/2016 9:38 am
Share: