Notifications
Clear all

Mattercontrol  

  RSS
petasto
(@petasto)
Trusted Member
Mattercontrol

Zajímavý free slicer a ovládací software v jednom...

http://www.mattercontrol.com/

Umí grid infill, dokázal nakrájet i složitější modely, než Slic3r a přijde mi uživatelsky komfortnější. Využívá knihovnu modelů a tiskovou frontu. GCode je poměrně příjemně komentovaný na důležitých místech pro další ladění. Existuje i touch friendly varianta.

Pro ty, co nechtějí investovat do Simplify3D to může být zajímavá alternativa.

Posted : 07/11/2015 6:20 pm
V.S.
 V.S.
(@v-s)
Honorable Member
Re: Mattercontrol

Bohužel jeho optimalizace je příšerná na OSX jede tak pomalu, že to je jako jet s Trabantem se zataženou ručkou 😉

Posted : 07/11/2015 6:44 pm
petasto
(@petasto)
Trusted Member
Topic starter answered:
Re: Mattercontrol

Windows s nVidií je v pohodě.

Posted : 08/11/2015 10:27 am
KeXo
 KeXo
(@kexo)
Reputable Member
Re: Mattercontrol

Mne to zas zobrazuje takto, cize nepouzitelne.

_________________________________________________
user Prusa i3 MK2 (1.75mm) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Posted : 08/11/2015 7:08 pm
michal.v3
(@michal-v3)
Active Member
Re: Mattercontrol

Ted to zkouším a přijde mi to lepší než Slicer s Pronterfacem. Zdá se mi, že to lépe zvládá slicovaní. I když je pravdou, že se musí snížit rychlost tisku než je původně nastavená. Udělal jsem to na stejnou jako je ve Sliceru a funguje vše ok.

Posted : 11/11/2015 12:18 am
petasto
(@petasto)
Trusted Member
Topic starter answered:
Re: Mattercontrol

Už jsem našel pár věcí, které to proti slic3ru neumí, ale zase je pár věcí, které umí lépe. Momentálně tisknu Spitfire od 3dprintlab.com a tam je Slic3r úplně bezzubý kvůli složitosti modelu.

Posted : 11/11/2015 8:11 am
cermy
(@cermy)
Active Member
Re: Mattercontrol

Jen se zeptám ,na co spitfira tiskneš? Nemužu nějak doladit ten střední ,největší díl křídla. Vždy se na odtokovce odloupne od podložky.Vyzkoušel jsem snad všechno. Nejlíp mi to zatím drží na kaptonu ošmirglovaném 400 šmirglem.

Posted : 21/11/2015 3:58 pm
petasto
(@petasto)
Trusted Member
Topic starter answered:
Re: Mattercontrol

Tisknu na Kores, ale používám raft. Teplota podložky 50°C a trysky raft 220°C, zbytek 200°C. Důležitý je začít tisknout ty první dva milimetry na 2 perimetry. Musel jsem ručně spojovat dva gcody, protože mattercontrol neumí více nastavení podle výšky.

Posted : 23/11/2015 8:36 pm
cermy
(@cermy)
Active Member
Re: Mattercontrol

Osobně používám Simlify3D. Mám za sebou už dva úspěšně rozbité Mustangy.
Každý další tisk generuji znova hlavně kvůli váze!!!. Ruční přepisování Gcode ti zabere spoustu času.
umí Mattercontrol aspoň níže popsané?
Pokud vyskládáš dva nebo tři objekty na plochu zvládne vygenerovat pro každý objekt zvlášť proces? Mám na mysli tisk všech objektů dohromady,ale každý s jiným procesem(počet perimetrů ,typ výplně,ve kterém místě má začínat nová vrstva)
To se samozřejmě jen ptám abych se ujistil v tom že jsem neudělal blbost v tom že jsem si Simplify pořídil.
Máme stejný zájem vytisknout dobře létající letadlo na I3.
Pokud by jsi měl zájem,mohu vygenerovat G code v simplify přesně podle tvých požadavků.Porovnáš a uvidíš.

Posted : 25/11/2015 11:54 pm
petasto
(@petasto)
Trusted Member
Topic starter answered:
Re: Mattercontrol

Pokud máš Simplify, tak asi není potřeba řešit nic jiného. Já Simplify zatím pořizovat nechci kvůli ceně a jednomu modelu, i když časem to asi také dopadne. Více věcí na jednu desku s různými nastaveními neumí, tisknul jsem je zvlášť. Spojit dva gcody zabere asi tak minutu, protože Mattercontrol vkládá do komentářů číslo vrstvy. Nejzajímavější byly křidélka a výškovka, jak tam je ta ovládací páčka, kde je potřeba jen v tom místě nastavit 5 vrstev top a bottom, ale i to nakonec dopadlo.

Posted : 26/11/2015 9:25 am
cermy
(@cermy)
Active Member
Re: Mattercontrol

Pěkná práce 🙂
Hlavně se při letu neotáčej ani na sekundu za pěknejma holkama, jsou to docela rychlý éra a hromada kukuřičnýho šrotu je z toho hned.
přeju hodně zdařilých přistání.

Posted : 26/11/2015 11:57 am
petasto
(@petasto)
Trusted Member
Topic starter answered:
Re: Mattercontrol

Už se těším na zálet, ale ještě musím pořídit výzbroj. Naštěstí náhradní díly jsou snadno dostupné 🙂

Posted : 26/11/2015 1:33 pm
Josef Průša
(@josef-prusa)
Member Admin
Re: Mattercontrol

Mattercontrol interne pouziva Slic3r, Curu nebo Matter Slice. Co z toho pouzivate?

Me osobne se ten interface vubec nelibi a prijde mi to extra slozite + nikdy se mi to nepodarilo poradne rozchodit (OSX)

Pěkná práce 🙂
Hlavně se při letu neotáčej ani na sekundu za pěknejma holkama, jsou to docela rychlý éra a hromada kukuřičnýho šrotu je z toho hned.
přeju hodně zdařilých přistání.

Founder and owner / Majitel a zakladatel
Posted : 29/11/2015 3:22 pm
KeXo
 KeXo
(@kexo)
Reputable Member
Re: Mattercontrol

Ani mne, len na jednom Alienware notebooku, ale plne s Vami suhlasim, nejak som sa s tym nedokazal vzit.

_________________________________________________
user Prusa i3 MK2 (1.75mm) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Posted : 29/11/2015 10:41 pm
petasto
(@petasto)
Trusted Member
Topic starter answered:
Re: Mattercontrol

Matterslice je zatím kromě Simplify3D jediný, který si poradil s takto složitým modelem, resp. zpracuje správně vnitřní struktury.

http://www.thingiverse.com/thing:998525

Posted : 30/11/2015 8:59 am
Share: