Notifications
Clear all

Pomoc s kalibrací první vrstvy po upgradu firmwaru  

  RSS
jan.spur1995
(@jan-spur1995)
New Member
Pomoc s kalibrací první vrstvy po upgradu firmwaru

 

Dobrý den, prosil bych o radu co dělám špatně v nastavení tiskárny v některých místech prostě se utrhne tisk v jiných místech je naprosto bez problémů. Jedná se o PETG, MK3S, teploty nastaveny podle sliceru (250,85), firmware 3.8.1-2869, nastavená kalibrace 7x7, 5 měření v každém bodě a korekce magnetů. Před tím než jsem udělal upgrade firmwaru bylo vše v pořádku. Setkal se s tím někdo? 

Děkuji za rady 🙂

Posted : 30/11/2019 7:34 pm
Milos V.
(@milos-v)
Prominent Member
RE: Pomoc s kalibrací první vrstvy po upgradu firmwaru

Ahoj,

zaprvé, ta teplota je moc. Zřejmě si nastavil Prusament PETG, ale Prusament evidentně nemáš. Nastav Prusa PET, tam je teplota nižší.

Potom mi přijde, že máš možná první vrstvu příliš rozpláclou, zkus pomocí Doladeni osy Z trochu zvednout trysku nahoru.

Posted : 30/11/2019 8:48 pm
vladimir.s11
(@vladimir-s11)
Estimable Member
RE: Pomoc s kalibrací první vrstvy po upgradu firmwaru

Jestli máš dobře zkalibrovanou první vrstvu může být příčinou to, že se první vrstva nechytne k plátu. Tak dobře ho očistit, případně použít nějaké lepidlo. Já používám 3Dlac. 

Posted : 30/11/2019 10:39 pm
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: Pomoc s kalibrací první vrstvy po upgradu firmwaru

Doslo kromě upgrade FW ještě k nějaké jiné změně,  možná sis ji v prvním okamžiku ani neuvědomil -jiný filament, podlozka. Apropo po upgrade n 3.8.1 je vhodne provést rekalibraci první vrstvy na konkretni platy, jinak ti vsechny nastaví podle posledniho známého nastavení. 

 

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 25/12/2019 5:33 pm
Share: