Notifications
Clear all

PETG - tiskárna "tahá nitě"  

  RSS
Přemysl Kadlec
(@premysl-kadlec)
New Member
PETG - tiskárna "tahá nitě"

MK2S - PETG - žlutá - Prusa eshop
Ostatní materiály jsou OK, ale u PETG mi extruder za sebou tahá "nitě" které jsou nevzhledné, ale občas i poškozují tisk protože o vychladlé "nitě" extruder zachytává. Výrobek je jinak celkově pěkný, bez zřejmých vad, vrstvy pěkné, první vrstva přesná - jen ty "nitě" tam kazí vzhled.
Problém nastává nejvíc u první vrstvy, ale opakuje se i v místech kde je velká plocha tisku.

Zkoušel jsem teplotu - bez vlivu
Rychlost - bez vlivu
Průtok - nitě zmizí až ve chvíli kdy je průtok tak malý, že vrstvy nejsou konzitentní a výrobek se rozpadá.
Vrstva - Problém mizí až ve chvíli kdy jsou vrstvy tak daleko od sebe, že výrobek ztrácí konzistenci a rozpadá se.

Narazil jste měkdo na podobný problém ? S díky Přemek

Posted : 17/07/2017 10:26 am
pj
 pj
(@pj)
Eminent Member
Re: PETG - tiskárna "tahá nitě"

Petg je nachylny k nitim. Vzdy jsem si s tim poradil snizenim teploty. Co barva, to jina teplota.

Posted : 17/07/2017 11:34 pm
Přemysl Kadlec
(@premysl-kadlec)
New Member
Topic starter answered:
Re: PETG - tiskárna "tahá nitě"

Já vím, s teplotou jsem si hrál ... ve chvíli kdy to přestane tahat nitě (nebo je to tahá na únosné úrovni) už přestávají držet vrstvy u sebe 🙁 U většiny modelů to až takový problém není (pokud nejsou transparentní . pak to co je vidět uvnitř je dost děs), ale u složitějších modelů to už kapku problém je ...

Posted : 18/07/2017 10:17 am
jan.p18
(@jan-p18)
Trusted Member
Re: PETG - tiskárna "tahá nitě"

A co nastavit ve slicru retrakci (printer settings, Extruder 1)

Posted : 04/10/2017 2:06 pm
Share: