Notifications
Clear all

NEVYTISKNE SE 100 %  

  RSS
martin.ř
(@martin-r_1551620658)
Active Member
NEVYTISKNE SE 100 %

Čau, mam problém, že se mi objekt nevytiskne celý ( má velikost asi 12 cm na výšku a průměr tak 3 cm). Když mám vytisklo přibližně polovinu, tak už mi to ukazuje 100 %, takže procenta nabíhají rychleji než samotný tisk a ten se na 100 % zastaví. Rozměr osy Z ukazuje správné hodnoty. Nevíte někdo, kde je problém? Jestli jsem něco například omylem nezaškrtl někde nebo tak něco?

Díky

Posted : 01/09/2016 11:17 am
Cipis
(@cipis)
Member
Re: NEVYTISKNE SE 100 %

O jakou jde tiskárnu?

Posted : 01/09/2016 12:54 pm
atry
 atry
(@atry)
Eminent Member
Re: NEVYTISKNE SE 100 %

Z jakého sliceru je gcode?

Třeba v simplify3D se dají nastavit různá nastavení pro různé oblasti (výšky) tisku a při vygenerování gcodu je třeba zaškrnout, aby to zahrnulo všechny procesy a nevyplivlo to jen část modelu. Ale to není věc, která se dá "omylem" splést a člověk si toho všimne v té simulaci tisku, že to tam chybí. Ve sliceru je model zobrazen celý v tom preview?

https://www.simplify3d.com/support/articles/different-settings-for-different-regions-of-a-model/

Pomohl by lepší popis problému: jak psal roman.t tiskárna, slicer, screenshoty s nastavením tisku atd.

Posted : 03/09/2016 10:25 am
Martin
(@martin-3)
Active Member
Re: NEVYTISKNE SE 100 %

Ahoj
Nevím jestli ti poradím správně, ale mě se stalo něco podobného (nevytisknul se mi model celý), a nakonec jsem zjistil že při generování gcode v slic3ru jsem nenechal generování doběhnout do konce!
Při spuštění generování gcode (Export G-code) koukni do pravého dolního rohu kde se zobrazuje průběh ukládání jestli doběhnul do konce, zelený pruh nakonec zmizí.
Třeba to není tvůj případ, ale napsat to sem můžu, snad to někomu pomůže.

Posted : 03/09/2016 11:30 am
David T.
(@david-t)
Noble Member
Re: NEVYTISKNE SE 100 %

Třeba to není tvůj případ, ale napsat to sem můžu, snad to někomu pomůže.
Tvoje poznámka rozhodně není od věci, mě samotnému se to taky několikrát stalo. 😉

Posted : 04/09/2016 8:25 pm
martin.ř
(@martin-r_1551620658)
Active Member
Topic starter answered:
Re: NEVYTISKNE SE 100 %

Díky za rady, rozhodně si budu na ty věci dávat pozor. Problém sem vyřešil tak, že jsem se přemohl a celý objekt přemodeloval ( tamto byl objekt stažený z netu), tím se problém vyřešil a věc se dotiskla celá, ale pak shodou náhod se mi to stalo znovu i u něčeho jiného, tak to budu sledovat. Preview byl vždy v pořádku.. Verze sliceru 1.30.0.25, tiskárna i3 mk2.

Posted : 04/09/2016 8:57 pm
martin.ř
(@martin-r_1551620658)
Active Member
Topic starter answered:
Re: NEVYTISKNE SE 100 %

Tak jsem zjistil, že je na todle dobrej ten Pronterface, kterej je v tom základnim balíčku, co se dá stáhnout na stránkách. Tam se můžu podívat, jak bude tiskárna dělat vrstvu po vrstvě a kolik materiálu to spotřebuje a kolik času.. Kdyby se to někomu hodilo a nevěděl to.

Posted : 07/09/2016 6:12 pm
David T.
(@david-t)
Noble Member
Re: NEVYTISKNE SE 100 %

Stejnou funkci má i Simplify3D případně Repetier Host - načtou hotový gcode a zobrazí výsledek, jak by se vytisknul.

Posted : 07/09/2016 8:12 pm
Share: