Nové tisknuté díly (verze R2 z 11. 2. 2018)
 
Notifications
Clear all

Nové tisknuté díly (verze R2 z 11. 2. 2018)  

  RSS
Neolker
(@neolker)
Member
Nové tisknuté díly (verze R2 z 11. 2. 2018)

Nové tisknutelné díly ve verzi R2 jsou pár hodin na GitHubu

U hodně dílů změnili odstupy, tolerance děr apod.

Hlavní změny jsou zde (vlevo nové R2, vpravo staré R1):

Posted : 11/02/2018 4:08 pm
Jokoha
(@jokoha)
Trusted Member
Re: Nové tisknuté díly (verze R2 z 11. 2. 2018)

Ahoj,

mám k tomuto dotaz:
Je to zhruba 14 dnů co byly nové tisknutelné díly zveřejněny na GitHubu. N anglickém fóru se něco řeší a tady na našem je kromě tohoto příspěvku doslova mrtvo po pěšině. Proč tyto informace musím loudit z cizojazyčného fóra? Proč někdo od Průšů tady neuvede důvody změn u nových dílů, co mi to přinese, když je na tiskárně zaměním atd.. Předpokládám, že ty důvody změn budou mít nějakou váhu, pokud se odhodlali ke změně konstrukce či úpravy dílů.
Tohle bych vážně ocenil. Mám takový pocit, že jsou uživatelé z Česka poněkud "opomíjeni".
Díky za příspěvky k diskuzi.

Posted : 26/02/2018 1:49 pm
V.S.
 V.S.
(@v-s)
Honorable Member
Re: Nové tisknuté díly (verze R2 z 11. 2. 2018)

Protože to je hrdě vyrobeno a vyvíjeno v České republice tak se vše dělá v angličtině a občas se něco přeloží k videím už dávaj jen titulky ...

Posted : 26/02/2018 3:08 pm
Panzr
(@panzr)
Trusted Member
Re: Nové tisknuté díly (verze R2 z 11. 2. 2018)

To mě celkem taky zaráží :roll:. Pokud si tady radíme ve svým volným čase, tak nechápu proč někdo od Průšu se v rámci své práce nestará o dotazy na českým fóru. Zlatý časy kdy Průša odpovídal na každej dotaz jsou pryč 🙁 . Asi je pro ně lepší X lidem psát na online podpoře jedno a to samý než to jednou napsat na fórum. A nejlepší je stejně napsat anglickej návod a pak to překládat do čestiny :lol:. Na druhou stranu je tu pořád možnost zeptat se na online chatu a nebo rovnou zavolat ;).

Posted : 26/02/2018 4:46 pm
V.S.
 V.S.
(@v-s)
Honorable Member
Re: Nové tisknuté díly (verze R2 z 11. 2. 2018)

Spíš mě zarazilo když jsem narazil na nějakej bug byl jsem odkázán tady na foru na to ať založím issue na githubu ... no abych to smolil anglicky na to jsem se vy...

Posted : 26/02/2018 5:39 pm
Jakub Dolezal
(@jakub-dolezal)
Member Admin
Re: Nové tisknuté díly (verze R2 z 11. 2. 2018)


N anglickém fóru se něco řeší a tady na našem je kromě tohoto příspěvku doslova mrtvo po pěšině.

Zdravím,
na anglickém fóru založili vlákno sami uživatelé a diskutují změny mezi sebou. Máme v plánu o velkých změnách informovat oficiálně, mám už s vývojáři domluveno, že mi budou posílat popis změn.

Prozatím lze využít seznam změn v manuálu pro složení MK3, kde jsou tyto změny zachyceny:
http://manual.prusa3d.com/Guide/Seznam+změn+v+manuálu/577


Spíš mě zarazilo když jsem narazil na nějakej bug byl jsem odkázán tady na foru na to ať založím issue na githubu ... no abych to smolil anglicky na to jsem se vy...

Pro hlášení chyb používáme GitHub, po vložení chyby dostane daný vývojový tým notifikaci, může s vámi řešit, jak k ní dochází a také je to přehled pro ostatní uživatele, aby stejnou chybu nehlásili 100x. Pravda, že GitHub je v angličtině, ale ovládací prvky vám přeloží doplněk v prohlížeči a zprávu můžete napsat v češtině.

Assembly manuals

/ Knowledge Base
The guy behind Prusa assembly manuals...

Posted : 26/02/2018 7:17 pm
Jokoha
(@jokoha)
Trusted Member
Re: Nové tisknuté díly (verze R2 z 11. 2. 2018)

Zdravím,

pokud to bude jak píšete, bude to fajn.
Ano, je zřejmé, že téma si založili sami uživatelé. ale právě to mne překvapuje, že k tomu nedáte oficiální stanovisko. Věřte mi, není to zbytečná práce. Uživatelé to velmi ocení.

Napadá mne, zda-li nenapíšete pár slov i k současným změnám, zejména odpovědi na otázky co a proč se mění a co mi přinesou nově vytiknuté díly.
Není třeba se příliš rozepisovat, stačí stručně a věcně.

Ještě jedna otázka - co je nebo bylo důvodem k tomu, že tu na fóru už moc zaměstnanců či pověřených osob od p. Průši nekomunikuje? Občas lze z příspěvků vyčíst, že se tu v minulosti více projevovali?

Díky za vaše příspěvky.

PS: Pojďme zkusit tady více komunikovat. Nevěřím tomu, že je to p. Průšovi jedno, co se tady probírá. I vcelku rychlá reakce od Jakub.d mne přesvědčuje o tom, že není.
Díky.

Posted : 26/02/2018 7:49 pm
Jakub Dolezal
(@jakub-dolezal)
Member Admin
Re: Nové tisknuté díly (verze R2 z 11. 2. 2018)

Důvodem je především málo času a příliš mnoho práce, hledáme nové kolegy a neustále nabíráme, avšak při tak nízké nezaměstnanosti je to vcelku těžké. Já se k tomu dostanu nejdříve po práci v nočních hodinách ...

Založím nové vlákno, kde změny stručně popíšu, aby ten příspěvek byl hned jako první.

Assembly manuals

/ Knowledge Base
The guy behind Prusa assembly manuals...

Posted : 26/02/2018 8:35 pm
Share: