Notifications
Clear all

První tisk  

  RSS
Petr
 Petr
(@petr-8)
New Member
První tisk

Ahojte,

Můžete mi prosím poradit, jsem úplný začátečník s 3D tiskem. Tisk PLA Prusa logo je v pořádku i testovací kolečko, ale když syn vytiskl Harryho tak nám to udělalo takové nitky. Podpora žádná nebyla v tisku nastavena. Děkuji. Pěkný den. Petr

Posted : 22/05/2019 6:30 am
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: První tisk

Ahoj,

můžete popsat process malinko podrobněji? Bylo u této figurky doporučováno použití podpor? Máte stl soubor (případný odkaz na něj), anebo jen g.code? To vypadá, že tiskárna chvílemi tiskla (spíš tlačila filament) mimo objekt a pak se opět vrátila k objektu. Postřehli jste okamžiky, kdy tiskárna tiskla nitky?

Může to být příliš velkými převisy, kde se už vytlačovaný filament neměl čeho chytit (chybějící podpory) a tak tiskl (vytlačoval filament) do vzduchu. Občas pomůže zvýšení počtu perimetrů, ale tohle asi nebude ten případ.

Pokud vládnete angličtinou, bylo by možná zajímavé dát dotaz na anglické fórum, tam je hodně zkušených tiskařů  😊, kteří rádi pomůžou.

Nevím kolik jste kromě výše zmíněného vytiskli, ale pro kontrolu správné funkce tiskárny je vhodné vytisknout benchy lodičku přiloženou na SD kartě. Pokud se ta vytiskne jak má, pak je tiskárna ok, a je potřeba hledat příčinu v modelu Harryho.

Hezký den

Z. 

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 31/07/2019 2:36 pm
V.S.
 V.S.
(@v-s)
Honorable Member
RE: První tisk

Tiskárna nedokáže tisknout "do vzduchu" (brýle, vzadu vlasy...) ten model co si syn vybral nelze bez podpor vytisknout ... začínejte něčím jednodušším ... případně to chce si přečíst příručku tiskaře a trochu studovat ...

Aktuální PrusaSlicer už zvládá podpory velice dobře

 

 

Posted : 31/07/2019 3:30 pm
Agos
 Agos
(@agos)
Active Member
RE: První tisk

Dobrý deň prajem.

Potreboval by som prosím poradiť ohľadne tlače. Kúpil som stavebnicu I3 MK3S takže som úplný začiatočník v 3D tlači. Včera som vytlačil prvú krabičku myslím že celkom fajn, ale určite to chce doladiť hlavne by ma zaujímalo či sa dá nejakým nastavením zlepšiť vonkajšia stena. Je na nej vidieť pozícia vnútorných otvor keďže sú naozaj blízko steny. Ďakujem za rady.

Používam Prusa Slicer, filament PLA prusament sivý, tryska 0,4mm, vrstva 0,15mm.

STL prikladám + foto dielu.

https://drive.google.com/open?id=1MFW49SQDh-b_ht1O71ajYU1vNucSpq4T

Posted : 19/03/2020 11:54 am
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: První tisk

@milos-uhlarik

zdravím, asi nejlepší by bylo udělat malinko tlustší obvodové stěny. 

Máte ten stl stažený odněkud? Když tak ho zazipujte a přiložte sem jako ZIP.

To je na 9mm Luger?

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 19/03/2020 3:36 pm
Agos
 Agos
(@agos)
Active Member
RE: První tisk

Ďakujem to ma aj napadlo, no poznám len tinkercad, ale tiež nemám s tým nejakú skúsenosť tak neviem či sa mi to podarí.

Je to určené na CO2 bombičky. STL prikladám. CO2 bombička 32ks-logo-bez

Posted : 19/03/2020 5:14 pm
Agos
 Agos
(@agos)
Active Member
RE: První tisk

Tak podarilo sa mi v tinkercad rozšíriť každú stenu o 0,5mm tak hádam to bude stačiť. Idem vyskúšať a dám vedieť.

Posted : 19/03/2020 5:45 pm
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: První tisk

Tlustší stěny- udělal jsem to pomocí PrusaSliceru klik pravou myší na původní objekt - přidat díl -kostka a pak jsem si pohrál s rozměry  polohou kostky

CO2 bombička 32ks-logo-bez_v1

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 19/03/2020 5:50 pm
Agos
 Agos
(@agos)
Active Member
RE: První tisk

Tlustší stěny pomohli, díky moc 😉 

Posted : 20/03/2020 5:57 pm
EjPi
 EjPi
(@ejpi)
New Member
První tisk

Ahoj,

Můžete mi prosím pomoci s prvním vlastním tiskem? Jsem začátečník.

Sestavil jsem tiskárnu a zkalibroval. Jakékoli tisky které byly paměťové kartě, vycházejí v pohodě.

Jakmile ale chci vytisknout svůj objekt, dopadne to takto.

Předem děkuji za pomoc.

Posted : 31/03/2020 1:59 pm
vladimir.s11
(@vladimir-s11)
Estimable Member
RE: První tisk

Umej bed, namaž na př. Easy stick, omyj ho Isopropylem a zkalibruj první vrstvu. Je třeba počítat s tím, že první tisky na nové bed špatně chytají. Po "zapatlání"  a opakovaném otření isopropalem se to zlepší

Posted : 01/04/2020 1:55 pm
Poky32 liked
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: První tisk

@podany

pomohla rada od vladimíra?

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 04/04/2020 11:32 am
EjPi
 EjPi
(@ejpi)
New Member
RE: První tisk

Dobrý den,

Bohužel , již bylo pozdě. Než přišla odpověď, jen jsem zkalibroval první vrstvu a bylo to lepší.

Pak jsem jsem si postupně hrál s nastavením ve Slic3R a nakonec nastudoval Gcode.

Nyní již tiskne super.

Tiskárna byla úplně nová, deska neopotřebovaná a otírám ji pokaždé před tiskem Isopropylem.

 

Děkuji, Aleš Podaný

Posted : 05/04/2020 7:06 am
Poky32
(@poky32)
Active Member
RE: První tisk

Dobry den. Som zaciatocnik. Tlaciaren som zlozil a nakalibroval za par hodin vsetko funguje , tlacil som z sd karty objekty co tam boli od prusa3d. Filament PLA. Chcem sa spytat mam filament PETG. Ked potrebujem tlacit s PETG musim to nastavit najskor v 3d programe aby 3d model tlacilo nie PLA ale PETG?? 

Posted : 16/11/2021 7:37 am
alarmba
(@alarmba)
Estimable Member
RE: První tisk

To, že budeš tlačiť  PETG tlačiareň nevie. Dozvie sa to tak, že v Sliceri nastavíš PETG. Potom to už vie a môžeš ísť na to.

Prusa i3 MK3S

Posted : 16/11/2021 1:49 pm
Poky32 liked
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: První tisk

Pokud jsou tam soubory s koncovkou .gcode, pak musíš dát takový filament pro který to je, pokud je tam .stl soubor pak to proženeš PsusaSLicerem, kde zvolíš pro tisk filament ve kterém to chceš tisknout.

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 16/11/2021 2:20 pm
Poky32 liked
Poky32
(@poky32)
Active Member
RE:

Dakujem uz som onieco mudrejsi. Este jedna otazka ohladom stick lepidla na podlozku. ta sa pouziva na hladku alebo aj na tu druhu praskovu podlozku? Dakujem

This post was modified 2 years ago by Poky32
Posted : 16/11/2021 2:42 pm
alarmba
(@alarmba)
Estimable Member
RE:

Na práškovú nie. Ja tlačím len PETG, stačí izopranolom prebehnuť a drží. Na tej sa ale ťažšie robí kalibrácia, ale mne to drží bez dolaďovania asi pol roka.

Začínal som s PLA a ani tam som ho nedával a držalo.

Prusa i3 MK3S

Posted : 16/11/2021 3:21 pm
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: První tisk

Tak s tím opatrně, pokud používáš Prusament, tak mrkni na popis filamentu, tam ti i doporučí na jakou podložku tisknout.

Bycha PETG drží na hladké tak, že pokud máš malý model tak můžeš s modelem urvat i kousek povrchu podložky - vlastní zkušenost.

Pokud tam naneseš Kores (dodávaný dnes i s filamenty) pak při tisku slouží na lepší přilepení a při sundavání pak ulehčí odlepení.

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 16/11/2021 4:56 pm
Poky32
(@poky32)
Active Member
RE: První tisk

Caute ja som mal problem s PETG. Cierna farba drzala ale napr biela alebo cervena nechcela drzat na podlozke. asi po 4 mm tlace sa odtrhol predmet z podlozky. Zvysil som teplotu trysky na 250°C a znizil rychlost tlace na 70% a potom ked uz bolo asi 4-5mm vytlacenych zvysil rychlost tlace na 100% a drzi to. Podlozka bola zakazdym odmastena vycistena 

Posted : 21/11/2021 11:06 pm
Share: