Notifications
Clear all

Viacfarebná tlač-slicer  

  RSS
alarmba
(@alarmba)
Estimable Member
Viacfarebná tlač-slicer

Poprosím o radu.

Tlačil som viacfarebné výtlačky, všetko, čo sa týka tlače som zvládol. To, čo neviem vyriešiť je, že ak zadám tri extrudery, tak následne môžem zadať pre jednotlivé extrudery je farbu. To urobím. Okrem toho v NASTAVENI FILAMENTU je tiež farba. Neviem, ako je to prepojené, pokusy so zmenami nepriniesli žiadny výsledok. V slicer ukazuje farby a je tam možnosť vybrať "východzí", alebo 1,2,3. Opäť som robil pokusy a menil to dokola. Problém je, že ak to dám exportovať G kod (mám tam zadané M600) a následne otvorím tento súbor, tak musím vymazať prvý príkaz M600, lebo sa to správa tak, akoby som mal zavedený filament inej farby, a pred začiatkom tlače tryska príde do rohu a pýta výmenu filamentu. Naprv som vysunul filament a zasunul ho naspäť, neskôr som prišiel na to, že stačí vymazať z G kode ten prvý príkaz M600. Prečo to robí a núti ma vymeniť filament správnej farby za ten istý? 

Myslel som si, že ak nastaví, farbu prvého filamentu  na "východzí" a farbu prvej tlače tiež na "východzí", tak  nebude pýtať tú výmenu, ale nepomohlo.

Prusa i3 MK3S...
Posted : 10/02/2021 9:29 am
SamueL
(@samuel)
Eminent Member
RE: Viacfarebná tlač-slicer

Ahoj,

odporúčam pozrieť si nasledujúce video:

mne veľmi pomohlo a funguje báječne.

Posted : 10/02/2021 6:56 pm
alarmba
(@alarmba)
Estimable Member
Topic starter answered:
RE: Viacfarebná tlač-slicer

Ďakujem ti.

Žial, len pozeram, veľa kecá a ja mu nerozumiem :), asi budem robiť to, čo on a znova skušať a laborovať...otázka znie jednoducho: prečo musím vymazať v gkode prvý príkaz M600.

Prusa i3 MK3S...
Posted : 10/02/2021 9:36 pm
Share: