Čtverečky na displeji  

  RSS
Jiří Veselý
(@jiri-vesely)
New Member

Ahoj, po výměně topného tělíska (utržený přívodní vodič těsně u tělíska) za originální i s kabeláží po zapnutí se objevují na displeji pouze dvě řady čtverečků.

Tiskárna nereaguje na nic.

Co může být problém? Kabeláž? Odpálená deska? Displej?

Dík předem za rady!

Posted : 01/03/2021 3:30 pm
SamueL
(@samuel)
Eminent Member

Ahoj,

Pri výmene si mohol nechtiac poškodiť kabeláž obrazovky. Odporúčam prekontrolovať aj či nie je niekde "skřípnutá" kabeláž zo spodnej časti tlačiarne na/v hliníkovej extruzi a či sú nejaké viditelné poškodenia na kabeláži. 

Posted : 01/03/2021 6:33 pm
alarmba
(@alarmba)
Estimable Member

Nespoliehal by som sa očnú kontrolu. Izolacia sa môže javiť neporušená, ale kábel je pretrhnutý. Najlepšie merák dať na pípač a prepípať, ak nemáš, tak ledku ,alebo 12V žiarovku, dať na osobitný zdroj, odpojiť káble s elektroniky a displeja... svieti/nesvieti.

Prusa i3 MK3S...
Posted : 02/03/2021 10:46 am
Jiří Veselý
(@jiri-vesely)
New Member

@alarmba

Díky hoši za rady, kolega má stejnou MK3i a tak jsem vymontoval můj displej i s kabeláží a cvaknu to do jeho tiskárny. Buď se chyba ukáže, pak použiju  jeho kabeláž a můj displej a podle výsledku zjistím, co je v háji. 

Též bych sázel na tu kabeláž, protože při výměně tělíska jsem s tiskárnou různě otáčel , pokládal ji na bok apod.

Test dnes odpoledne. Držte mi palce! 

Posted : 03/03/2021 6:10 am
Taran
(@taran)
New Member

No, tu samou závadu mám taky. Čtverečky se objevily po zapnutí předehřevu a tiskárna je mrtvá. Vyměnil jsem displej, kabely a výsledek stejný. Zkusil jsem upgradovat FW, to k překvapení proběhlo, ale stav se nezměnil. Tiskárna nereaguje na nic. Takže asi deska.

...
Posted : 03/03/2021 1:00 pm
Share:

Please Login or Register