Notifications
Clear all

Jak sprawić, żeby podpory były z materiału podporowego  

  RSS
SledgehammerPL
(@sledgehammerpl)
Active Member
Jak sprawić, żeby podpory były z materiału podporowego

Absolutnie początkujący - kupiłem i skutecznie zmontowałem MK3S i MMU2S. Wszystko działa jak trzeba, ale teraz czas na wykorzystanie multimaterial...

Chodzi o to że jest sobie figurka np. Grzybek i jak widać, potrzebuje podpór na rączki i na kapelusz.. No i do tej pory podpory robiły się z jedynego filamentu. No a teraz bym chciał, żeby podpory robiły się z filamentu, który jest w gnieździe nr 5 (tak zupełnie przypadkiem jest tam filament BVOH). No ale jak wczytuję STL do PrusaSlicer to on chce to wszystko zrobić z jednego filamentu (mogę sobie nawet wybrać którego 1-5 ale nie o to chodzi). I teraz jak zmusić PrusaSlicer żeby podpory robił sobie z innego filamentu.

Best Answer by Karkovski:

Wybrałeś profil z "soluble" w nazwie?

Przy "Soluble interface" tylko warstwy łączące podpory z modelem będą drukowane z materiału rozpuszczalnego.

Posted : 20/10/2020 5:18 pm
Karkovski
(@karkovski)
Member Moderator
RE: Jak sprawić, żeby podpory były z materiału podporowego

Wybrałeś profil z "soluble" w nazwie?

Przy "Soluble interface" tylko warstwy łączące podpory z modelem będą drukowane z materiału rozpuszczalnego.

Posted : 23/10/2020 2:56 pm
SledgehammerPL
(@sledgehammerpl)
Active Member
Topic starter answered:
RE: Jak sprawić, żeby podpory były z materiału podporowego

Wielkie dzięki. Tak, tego mi brakowało. I trzeba jeszcze wybrać support material z drop-down menu danego wydruku, żeby się pojawiło to po prawej, ale to SOLUBLE INTERFACE było kluczowe. Natomiast do czego jest SOLUBLE FULL? że całe będzie drukował z rozpuszczalnego?

Posted : 23/10/2020 4:02 pm
Karkovski
(@karkovski)
Member Moderator
RE: Jak sprawić, żeby podpory były z materiału podporowego

Tak, FULL to opcja dla tych, którzy pieniędzy nie liczą, bo całe podpory idą z materiału rozpuszczalnego 😉

Posted : 23/10/2020 4:12 pm
SledgehammerPL
(@sledgehammerpl)
Active Member
Topic starter answered:
RE: Jak sprawić, żeby podpory były z materiału podporowego

@karkovski

Ło panie, to już wszystko wiem... Zaraz będę przestawiał z FULL na INTERFACE 😀

Posted : 23/10/2020 4:40 pm
Karkovski liked
Share: