Notifications
Clear all

První tisk MMU2s  

  RSS
Laibir
(@laibir)
Active Member
První tisk MMU2s

Ahoj,

nějak jsem opravdu nepochopil jak na první tisk. Zavedu do mmu2s 2 filamenty.. rozsviti se zelena vždy u toho, kde je zaváděcí hlava. Předpokládám, že po úspěšném zavedení filamentu do mmu2s stačí dát tisk. Jenže se nic neděje, mmu2s jednotka nezačne posunovat filament do extruderu. Extruder nahřeje a snaží se chytit filament, který k němu nedojede.  Jezdí s ním přes FINDu sem a tam (ta jej detekuje správně), ale dál nic. Pak to vyhodí chybu.
Pokud filament ručně posunu až do extruderu, začne se tisknout, ale zruhá barva už nic. Přece nebudu při každým posunu barev ručně soukat filament do extruderu. Navíc jednotka mmu2 mi ho vždycky vrátí zpět.

Netušíte kde by mohl být problém? Chvili jsem si myslel, že to dělá FINDA, že špatně detekuje, ale rozsící se a zhasíná správně.

 

Posted : 17/01/2020 1:06 am
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: První tisk MMU2s

Proc posouvas filament az do extruderu? To musi udelat mmus a tiskarna az po spusteni tisku pote co z gcodu dostane informaci, kterou pozici selektoru vybrat.

Vi tiskarna ,ze tam mas mmus?  Jak mas nastavenou detekci filamentu u tiskarny? Pokud neni zapnuta detekce, tak ti bude tisknout i bez filamentu.

Jakou chybu ti to vyhodi?

Co konfigurace PusaSliceru? Vi o tom, ze mas mmus, asi jo.

Mozna davam stupidni otazky, ale z tveho popisu to neni zrejme.

Jedna z moznosti je kontaktovat support skrz eshop, zkusil si to?

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 17/01/2020 6:20 pm
Jiří Benda
(@jiri-benda)
New Member
První tisk MMU2s

Ahoj podařilo se to to vyřešit?  Mám stejný problém a už jsem celkem v koncích. Čas strávený na tím ani nepočítám.. 🤯 

Posted : 14/10/2021 6:15 pm
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
Re

Musis velmi peclive doladit oba snimace filamentu jak na tiskarne tak mmu - zejmena na tom zavisi spoluprace tiskarny a mmu. Zel @Laibir, se uz neozval tak nevime cose delo dal.

@jiri-benda

Stejny problem nemusi byt vzdy stejny. Zkus presne popsat en tvuj s co nejvice detaily.

 

 

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 15/10/2021 7:21 pm
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
Povedlo se?

Nejaky progress?

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 28/10/2021 2:39 pm
Jiří Benda
(@jiri-benda)
New Member
První tisk MMU2s

Po kompletní kalibraci a doladění těch senzorů se to celé rozjelo a šlape perfektně !!

Posted : 01/11/2021 6:27 am
burdavac
(@burdavac)
New Member
RE:

Ahoj, měl jsem stejný problém. Oba senzory při ladění OK, ale následně při pokusu o zavedení filamentu se do extruderu nedostal a jen "cestoval" kolem FINDA senzoru. Až po delší době jsem si všiml, že se lehce hýbe také idler na extruderu, ačkoliv v něm není filament. Kvůli tomu spínal IR senzor a tím zastavil zavádění filamentu. Problém byl v povoleném jistícím šroubku na podávacím kolečku v extruderu - viz obrázek. Kvůli tomu druhé kolečko drhlo a nazvedávalo se. Po povolení šroubku, srovnání a znovu dotažení ve správné pozici už zavedení filamentu bylo v pořádku.

Tak třeba to někomu pomůže 🙂

This post was modified 2 years ago by burdavac
Posted : 14/11/2021 1:11 pm
Share: