První tisk MMU2s  

  RSS
Laibir
(@laibir)
Active Member

Ahoj,

nějak jsem opravdu nepochopil jak na první tisk. Zavedu do mmu2s 2 filamenty.. rozsviti se zelena vždy u toho, kde je zaváděcí hlava. Předpokládám, že po úspěšném zavedení filamentu do mmu2s stačí dát tisk. Jenže se nic neděje, mmu2s jednotka nezačne posunovat filament do extruderu. Extruder nahřeje a snaží se chytit filament, který k němu nedojede.  Jezdí s ním přes FINDu sem a tam (ta jej detekuje správně), ale dál nic. Pak to vyhodí chybu.
Pokud filament ručně posunu až do extruderu, začne se tisknout, ale zruhá barva už nic. Přece nebudu při každým posunu barev ručně soukat filament do extruderu. Navíc jednotka mmu2 mi ho vždycky vrátí zpět.

Netušíte kde by mohl být problém? Chvili jsem si myslel, že to dělá FINDA, že špatně detekuje, ale rozsící se a zhasíná správně.

 

Posted : 17/01/2020 1:06 am
Zoltan
(@zoltan)
Moderator

Proc posouvas filament az do extruderu? To musi udelat mmus a tiskarna az po spusteni tisku pote co z gcodu dostane informaci, kterou pozici selektoru vybrat.

Vi tiskarna ,ze tam mas mmus?  Jak mas nastavenou detekci filamentu u tiskarny? Pokud neni zapnuta detekce, tak ti bude tisknout i bez filamentu.

Jakou chybu ti to vyhodi?

Co konfigurace PusaSliceru? Vi o tom, ze mas mmus, asi jo.

Mozna davam stupidni otazky, ale z tveho popisu to neni zrejme.

Jedna z moznosti je kontaktovat support skrz eshop, zkusil si to?

This post was modified 1 year ago by Zoltan
even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, FW 3.10.0 RC2, no closed box, sketchup , fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI FW 4.3.3 technical background...
Posted : 17/01/2020 6:20 pm
Share:

Please Login or Register