Notifications
Clear all

MMU2S přestane reagovat  

  RSS
Martenss
(@martenss)
Eminent Member
MMU2S přestane reagovat

Ahojte, občas se mi stane, že tisknu v multimaterialu několik hodin, pak to hodí hlášku na MK3S, že MMU potřebuje zásah. Tam svítí jedna červená (teď zrovna filament 2) a filament je vysunutý. Má se zasunout do extruderu, ale nic to nedělá. Nereaguje vůbec na ty tři tlačítka. Pořešil jsem to tak, že jsem MMU vyresetoval. To ale taky nepomohlo. Nakonec jsem pozastavil tisk a vypl tiskárnu ze sítě. Hned jsem ji zapnul a tisk se obnovil. MMU pak tiskne dál. Ale jak se to při tisku zasekne, tak se to mmu už nedá rozběhnout. Nesetkal se s tím někdo? Firmware mám v obou jednotkách poslední. 

Posted : 19/06/2021 7:15 pm
Monty
(@monty)
New Member
MMU2S přestane reagovat

Ahoj, stalo se mi skoro totéž. Filament 1. se nezasunul do MMU úplně a hlava se rozjela na filament 5. Samozřejmě se to kouslo a nešlo s tím nic dělat (tři tlačítka - nic, reset - nic). Musel jsem to fyzicky rozebrat, hlavu a filament 1. uvolnit ručně a zase to smontovat. Jenže tím zásekem se zanesl chaos do počítání impulzů krokovým motorům, takže MMU si myslel, že je na 5., i když byl na 1. Reset dělal jako že nic, že je vše OK, takže jediná možnost byla ukončit tisk. Což byla docela škoda, měl jsem v tom cca 3 hodiny tisku.

Poslal jsem upozornění na mail Průši, že by měli změnit funkci tlačítka Reset na skutečný reset (reset by měl vymazat z paměti MMU všechno, co tam má, provést inicializaci MMU jako při zapnutí, z paměti tiskárny zjistit z jakého filamentu se tiskne a ten natáhnout). Bohužel ale díky tomu, že MMU nemá nikde žádné čidlo u filamentů a neví, kde se který filament nachází, musel by požadovat od obsluhy před inicializací specifikaci vytaženého filamentu, aby ho mohl posunout do MMU až na FINDU a zatáhnout ho zase zpět na správnou pozici. Ale to se netýká mého případu, kdy hlava stála atypicky v mezipoloze po ručním posouvání hlavy. V tomto případě by měl MMU jen požadovat potvrzení, zda může provést inicializaci a po mém potvrzení se inicializovat a pokračovat v komunikaci s tiskárnou a natáhnout správný filament.

 

Posted : 26/07/2021 12:53 pm
Martenss
(@martenss)
Eminent Member
Topic starter answered:
MMU2S přestane reagovat

Stačilo by, aby reset byl reset a MMU opět do MK3 vyslalo informaci o resetu a znovu se navázala komunikace. 

Posted : 31/08/2021 5:53 pm
Share: