Notifications
Clear all

Nelze aktualizovat firmware  

  RSS
jan.p36
(@jan-p36)
New Member
Nelze aktualizovat firmware

Dobrý den,

zakoupil jsem si upgrade na MM na MK2S. Po sestavení chci dát aktualizovat firmware a vždy vyskočí chyba:

avrdude.exe: ser_open(): can't open device "\\.\COM4": Syst�m nem��e nal�zt uveden� soubor. avrdude.exe: ser_drain(): read error: Neplatn� popisova�. avrdude.exe: ser_send(): write error: sorry no info avail avrdude.exe: stk500_send(): failed to send command to serial port avrdude.exe: ser_recv(): read error: Neplatn� popisova�. avrdude.exe: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout avrdude.exe: ser_send(): write error: sorry no info avail avrdude.exe: stk500_send(): failed to send command to

Nevíte někdo prosím jak to opravit?

Děkuji

Posted : 25/03/2018 1:24 pm
KeXo
 KeXo
(@kexo)
Reputable Member
Re: Nelze aktualizovat firmware

Mne vyskocila dnes rovnaka chybova hlaska pri udpate firmware na 3.1.0 na tlacke MK2. Ja mam vsak pocit ze problem bude v nekvalitnom usb konektore o ktory zavadil syn ked siel prave okolo.

_________________________________________________
user Prusa i3 MK2 (1.75mm) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Posted : 02/04/2018 3:32 pm
Bouri
(@bouri)
Trusted Member
Re: Nelze aktualizovat firmware

Jestli si dobře pamatuji, tak na firemní MK2S mi pomohlo až restartovat počítač, ke kterému byla tiskárna připojena - problém s USB portem v systému. Mám i pocit, že COM port měl při té chybě jiné číslo, než měla tiskárna obvykle.

Posted : 02/04/2018 10:10 pm
KeXo
 KeXo
(@kexo)
Reputable Member
Re: Nelze aktualizovat firmware

No mne zial nepomohlo nic. Na tlacke si svieti vystvorcekovany displej nereagujuci na ziadne podnety, vratane kombinacie tlacidiel na tovarensky reset. Nepomaha aktualizacia starsim firmwarom, ci restart PC. LED dioda na doske si ide stale dokola svoje blikanie v intervale 2x zlta, 1x zelena.
Cakal by som ze tu najdem niekolkostrankovu temu s rozoberanou problematikou, ale na prekvapenie po 4 hodinovom hladani nic. Mozno v anglickom fore, ale tam sa vdaka nevedomosti tohoto jazyka stracam.

Snad pomozu ludia z technickeho na ktorych som poslal mail, inak fakt neviem.

... a to som chcel zacat robit update na MK2,5. Jak naschval.

_________________________________________________
user Prusa i3 MK2 (1.75mm) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Posted : 03/04/2018 1:57 am
KeXo
 KeXo
(@kexo)
Reputable Member
Re: Nelze aktualizovat firmware

...tak nakoniec sa podarilo vdaka technickej podpore flashnut do tlacky najnovsi firmwre z notebooku cez starsie ovladace a povodny firmware updater.

V těchto případech je nejlepší kompletně odstranit prusa software z daného PC, včetně ovladačů. Případně zkusit update na jiném PC.
...pokud nevadí angličtina nahlédněte sem Firmware updating & flashing problems prosím.

Treba len skusat rozne kombinacie a metody, preto je dobre si nechavat v zalohe aj starse ovladace a aji firmware, kedze ten sa na nete po case uz tachsie dohladava.

_________________________________________________
user Prusa i3 MK2 (1.75mm) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Posted : 04/04/2018 9:11 pm
jan.p36
(@jan-p36)
New Member
Topic starter answered:
Re: Nelze aktualizovat firmware

Děkuji za pomoc. Nakonec pomohlo instalovat z jiného PC. Dle technické podpory se musí odinstalovat ovladače a vše co souvisí s tiskárnou z PC a následně vše znovu nainstalovat a pak by měl jít i ten firmware. Ale tohle jsem nezkoušel.

Posted : 08/04/2018 4:53 pm
KeXo
 KeXo
(@kexo)
Reputable Member
Re: Nelze aktualizovat firmware

No ja som skusal, ale to nepomohlo a tymto sposobom som neuspel. Tiez pomohla az instalacia z inej masiny a situaciu vyriesil postarsi NB. Z hlavneho PC cez ktory standartne fungujem som napriek preinstalaciam tlacku nerozbehol.

_________________________________________________
user Prusa i3 MK2 (1.75mm) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Posted : 09/04/2018 12:33 am
Share: