Notifications
Clear all

Problém s extrudérem - ohlý  

  RSS
michal.v3
(@michal-v3)
Active Member
Problém s extrudérem - ohlý

Zdravím,

stal se mi dosti velký problém s extrudérem. Vše mi bez problémů asi 3 měsíce fungovalo a poté jsem si všiml, že ten "nahřívací kvádr s tryskou" (nevím jak se ta část přesně jmenuje) není vodorovně s kulatými žebry nad ním. Ze začátku byl šikmo jen trochu, ale teď je to čím dál tím horší. Postupem doby se začal tisk zhoršovat a nejhorší byla vždy první vrstva, nakonec to bez raftu ani nešlo tisknout. Nyní to nejde ani s ním, a zešikmení je už hodně výrazné.
Nevíte co s tím, mám to zkusit ohnout zpět? Nebo je to na reklamaci.

img

Posted : 03/12/2016 8:32 pm
David T.
(@david-t)
Noble Member
Re: Problém s extrudérem - ohlý

Teda páni, jak se tohle povede? 😯 A ten držák indukční sondy taky není úplně zdravě rovný. To vypadá jak po autonehodě. 😉

Řekl bych, že to je na kontaktování PR supportu přes live chat.

Posted : 03/12/2016 11:59 pm
miroslav.h4
(@miroslav-h4)
Honorable Member
Re: Problém s extrudérem - ohlý

To musela být rána jako hrom, ne že se to dělo postupně (viz ohnutý držák P.I.N.D.A). Menší kladivo by tohle asi nedokázalo. To je na výměnu celého extruderu včetně tištěných dílů komplet. P.I.N.D.A to asi odskákala taky. Škoda tak za 3000 Kč. Nějaké rovnání tady asi nepomůže, ta ohnutá část extruderu je extrémě slabá, aby se omezilo šíření tepla z HE do chlazené části. Při pokusu o narovnání to asi uletí. Ale i kdyby ne, tak průřez otvoru pro filament už nebude přesně kulatý a filament tam bude drhnout.

Posted : 04/12/2016 8:35 am
KeXo
 KeXo
(@kexo)
Reputable Member
Re: Problém s extrudérem - ohlý

Fiiiiha, tak to som esce nejedol. Nerozumiem vsak tej pricine prvotneho vykrivenia. To sa akoze zacalo samo krutit takto do strany? Lebo tak mi to pride napisane...

_________________________________________________
user Prusa i3 MK2 (1.75mm) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Posted : 06/12/2016 8:23 am
David T.
(@david-t)
Noble Member
Re: Problém s extrudérem - ohlý

Mě to tak taky přijde napsané a taky se mi to mu nechce věřit. To vypadá jako by do toho praštil z boku kladivem a ještě to předtím nahřál hořákem do ruda. 😉 Ano, tak trubička je sice docela tenká, ale zase TAK tenká není a je to nerez, to není z vosku.
Ale jinak zpět k původnímu dotazu.
Ta trubička se dá samozřejmě koupit náhradní a není to ani moc drahé:
https://www.filastruder.com/collections/e3d-spare-parts-and-accessories/products/e3d-heat-break-v6
http://e3d-online.com/v6-Heat-Break-1.75mm

Posted : 06/12/2016 9:06 am
Share: