Notifications
Clear all

MK2/S s extruderom MK2.5/S  

  RSS
clim-ber
(@clim-ber)
Active Member
MK2/S s extruderom MK2.5/S

   Nema niekto upraveny funkcny FW na takuto kombinaciu ? Novsi extruder z MK2.5/S ma oproti starsiemu MK2/S snimac trochu v inej polohe, tym padom sa pri parkovani netrafi na bod, resp. pri naslednej kalibracii obchadza kalibracne body podlozky. Vo FW treba upravit / prepisat offset pre Homepos, avsak ja to neviem editovat cez Arduino program.  Ma to vyzerat nejako takto :

 

In Configuration_Prusa.h:


// Home position
#define MANUAL_X_HOME_POS 0
#define MANUAL_Y_HOME_POS -2.2
#define MANUAL_Z_HOME_POS 0.15


// Travel limits after homing
#define X_MAX_POS 250
#define X_MIN_POS 0
#define Y_MAX_POS 210
#define Y_MIN_POS -2.2
#define Z_MAX_POS 210
#define Z_MIN_POS 0.15

 

 

Zatial som to obisiel posunutim koncovych vypinacov X a Y.  Sice to nejako funguje, ale nepaci sa mi to.

 

 

Posted : 01/03/2021 2:45 pm
Milos V.
(@milos-v)
Prominent Member
RE: MK2/S s extruderom MK2.5/S

Co všechno máš na tom extrudéru z 2.5S? Protože jestli i bondtech, senzor filamentu a PINDu, tak už ti zbývá dokoupit jen magnetickou vyhřívanou podložku a FW k 2.5S ti bude krásně ladit 😉

 

Posted : 01/03/2021 5:59 pm
clim-ber
(@clim-ber)
Active Member
Topic starter answered:
RE: MK2/S s extruderom MK2.5/S

   Heh, praveze opticky senzor som tam vobec nedaval a sonda je tiez povodna. Podavac je kopia sukolesia Bondtech. Povodnej PEI podlozke po 3 rokoch nic nie je, a ta novsia magneticka doska je na moj vkus trochu draha. Mam v zalohe vytlaceny este jeden povodny MK2 extruder, ale bohove sa mi nechce zasa vsetko preskladavat 🙂 

Posted : 01/03/2021 7:04 pm
Milos V.
(@milos-v)
Prominent Member
RE: MK2/S s extruderom MK2.5/S

Senzor asi nevadi, jde to i bez neho. Popravde na MK2 jsem si zvyknul filament hlidat a na MK2.5S to sice mam, ale vlastne jsem to nikdy fyzicky nevyuzil. Jednou sem senzor testoval, sice zafungoval, ale pozde a kdyz se to snazilo filament vysunout, zapichl se do krytu a akorat se tam vzpricil a stejne to bylo v pr.... Ta magneticka podlozka je oproti tomu super. Sundavani tisku z MK2 byla pakarna, clovek nevedel, jestli znici tisk nebo podlozku. Ale ted uz to dokupovat je asi blbost, treba chlapci od Prusi konecne predstavi nejaky novy model. Pak staci napsat Jeziskovi a hura. Teda jestli nebude v karantene...

Nevim jestli ti pomuzu s FW, na to tu budou lepsi borci. Tusim, ze nejdriv musis do Arduino IED nainstalovat RAMBO plugin (pridat RAMBO v manazeru desk). Potom v tom jde ten zdrojak normalne natahnout, kompilovat a nahravat. Ale prakticky jsem to nedelal 🙂

Posted : 01/03/2021 7:44 pm
clim-ber
(@clim-ber)
Active Member
Topic starter answered:
RE: MK2/S s extruderom MK2.5/S

Do toho Arduina som ramba zdarne naimportoval, dokonca sa mi aj podarilo cely FM z tlaciarne vymazat nahratim prazdneho programu...   Projekt si  viem otvorit, ale po uprave tych rozmerovych parametrov mi nechce prebehnut kompilator a hadze to nejake chyby.  Musim sa s tym naucit robit. Nasiel som nejake navody, tak to postudujem.

A ta MK42 magneticka doska sa da zohnat nejaka cinska ? Lebo "original" je s cenou trochu mimo. 

This post was modified 3 years ago by clim-ber
Posted : 02/03/2021 6:00 am
clim-ber
(@clim-ber)
Active Member
Topic starter answered:
RE: MK2/S s extruderom MK2.5/S

OK, tak nejako som to Arduino rozchodil - snimac som vycentroval prepisanim offsetov a uz funguje aj vsetkych 9 meracich bodov. Musel som aj pridat kroky na extruderi, lebo namiesto prikazu vytlac 10 cm natiahol len 8 cm. Ostava este jeden problem, a to ze nahodne vynechava vnutorne vyztuhy. Perimetre su dobre.

This post was modified 3 years ago by clim-ber
Posted : 14/03/2021 10:30 am
Bubutech
(@bubutech)
Eminent Member
RE: MK2/S s extruderom MK2.5/S

@clim-ber

Vedel by si mi prosim pomoct. tiež chcem dat bontech kolieska a extruder 2,5S ako ty.

ako mam prepisat tie ofsety? dakujem

Posted : 06/04/2021 7:36 pm
clim-ber
(@clim-ber)
Active Member
Topic starter answered:
RE: MK2/S s extruderom MK2.5/S

@tomas-filip10

Tu je moj upraveny FW. Ak ho chces vyskusat, staci ho nahrat cez Prusa Slicer (Konfigurace/Nahrat FW). Ak si vies nahodit aj ten Arduino program, mozem ti potom dat cely zdrojak, s ktorym sa mozes hrat ako chces.

 

 

 

 

Posted : 07/04/2021 9:00 am
Bubutech
(@bubutech)
Eminent Member
RE: MK2/S s extruderom MK2.5/S

Mohol by si mi ten FW poslat na email?

[email protected]

niesom až taky zbehli užívatel upravovania zdrojaku. takže budem rad za tvoj FW ktory funguje.

BTW: ked tam nedam snimač filamentu treba ho odvolit v tlačiarni nejako?

Posted : 07/04/2021 7:39 pm
Share: