Notifications
Clear all

Chýbný napájací zdroj?  

  RSS
Vlado
(@vlado)
New Member
Chýbný napájací zdroj?

Prestalo mi fungovať zahrievanie podložky. Nesvieti červená LED, signalizujúca zahrievanie. Rovnako nesvieti ani LED na základnej doske, ktorá svieti, keď sa zahrieva podložka. Svieti iba ak odpojím podložku od základnej dosky. Na konektoroch pre podložku som pritom nameral len 3 až 4 V.  Na napájaní hot end som pritom  nameral 11.3 V. Zmeral som aj napätie na zdroji a má 11.1 V a 11.3 V. Ak som zamenil zapojenie konektorov z napájacieho zdroja - ten, čo bol dole som zapojil hore a naopak - dokonca sa po zapnutí nerozsvietil displej. Pričom som čítal, že poradie zapojenia konektorov z napájacieho zdroja nie je dôležité. Znamená to všetko, že je chybný zdroj? Už sa mi to raz stalo a po  kontrole zapojenia konektorov to znova fungovalo. Preto som si myslel, že to bolo len v kábloch. Teraz sa mi to už nedarí opraviť. Bude to teda zdrojom?

Ďakujem.

Posted : 12/10/2021 8:51 pm
Kalimero
(@kalimero)
Reputable Member
Zdroj

Na konektoru pro topení podložky je PWM signál, voltmetrem naměříte střední hodnotu, takže 3..4V může být v pořádku, pokud udržuje teplotu.

Pokud jste prohodil napájení topného tělesa, nemá to žádný význam ani na funkci ani na odstranění závady a displej to neovlivní. Pokud jste prohodil napájecí vodiče mezi zdrojem a tiskárnou, nic nebude fungovat.

Pokud přímo na zdroji naměříte cca 12V pod zatížením, je v pořádku, odchylka několika desetin nevadí.

OnShape, PrusaSlicer, MINI, PETG; engineer...
Posted : 13/10/2021 4:26 pm
Share: