Notifications
Clear all

ustawienia Slicer 2.3.1  

  RSS
prusa3-17
(@prusa3-17)
New Member
ustawienia Slicer 2.3.1

Witam.

Mam problem z przekonaniem drukarki, aby drukowała to co chcę i jak chcę. Gdy drukuję gotowe modele, wszystko jest w porządku, to znaczy że dobrze zmontowałem urządzenie. Problem jest, gdy wykonam własny model i wrzucam go do  Slicer 2.3.1. Niby wszystkie podstawowe ustawienia są w porządku, odpowiedni dobrany filament, temperatura, prędkość druku, położenie modelu na płaszczyźnie stołu. Natomiast po wykonaniu cięcia, wyeksportowaniu G-code i rozpoczęciu druku wszystko się sypie. Drukarka chce drukować w temperaturze 170C, mimo że ustawiałem w Slicerze 215, dysza zaczyna druk na zbyt dużej wysokości (ok. 0,5 cm), drukuje dużo szybciej niż nakazałem jej w programie. Słowem katastrofa.

Nie wiem od czego zacząć, gdzie szukać wskazówek. Domyślam się, że jest to problem z ustawieniami programu. Używam ustawień domyślnych, jestem absolutnie początkującym użytkownikiem drukarki. Czy ktoś z forumowiczów miał/ma podobny problem? Może na jakimś forum jest opisane rozwiązanie.

Będę wdzięczny za pomoc/linki.

Maciej N.

Posted : 26/06/2021 10:38 pm
Karkovski
(@karkovski)
Moderator
RE: ustawienia Slicer 2.3.1

Wygląda to faktycznie jak jakiś błąd w generowanym G-code. 170 stopni powinno być tylko podczas poziomowania, potem powinna skoczyć do właściwej dla ustawień filamentu. Mamy jednak trochę mało danych.
Co masz na myśli pisząc o ustawieniach domyślnych? Jakich profili drukarki, druku i filamentu używasz?
Próbowałeś używać innych zestawów ustawień?
Gotowe modele, które udało się wydrukować to te z dołączonego pendriva?

Posted : 30/06/2021 12:41 pm
Share: