Střídání PLA a ABS, přeskakování extruderu a ucpavání trysky
 

Střídání PLA a ABS, přeskakování extruderu a ucpavání trysky  

  RSS
Jan Valdman
(@jan-valdman)
Active Member

zdravím,

dnes tiskárna při tisku PLA zase zničila dva tisky, začalo to underextrusion a potom přeskakoval extruder až PLA strunu úplně ohobloval asi na 30cm. (Po prvním zkaženém tisku jsem ho rozebral a vyčistil)

Už se mi tedy stalo podruhé, že po týdnu tiskárna přestala tisknout a myslel jsem, že budu muset zase vyčistit zbytky pod PTFE trubičkou, udělat několikrát coldpull, vyčistit tryskou a možná zase rozebrat celý hotend a všechno znovu zkalibrovat. Nakonec mi ale došlo, že je zřejmě jen ucpaná tryska zbytky ABS z předchozího tisku a po výměně filamentu zpět PLA -> ABS tiskárna další hodiny spokojeně tiskla. 

A konečně otázka: jak pořádně vyčistit ABS, aby nezůstaly zbytky v hotendu? Samozřejmě bez coldpull a rozebírání hotendu. Je na to nějaký fígl?

Používám čištění při výměně filamentu, někdy i dvakrát nebo třikrát. I když potom tiskárna tiskne PLA dobře, tak i po mnoha metrech filamentu jsou vidět v tisku šmouhy z původního ABS v jiné barvě  (foto případně dodám později). Proto předpokládám, že uvnitř hotendu zůstanou na stěnách zbytky ABS, které se postupně vyzývají a dříve nebo později ucpou trysku nebo zvýší odpor pro průchod PLA až tak, že extruder začne preskakovat. Možná vadí jen nějaké kombinace filamentů a barev, používám Prusament PLA a Gembird ABS  

 

 

Posted : 29/10/2020 8:29 pm
vojtech
(@vojtech)
Honorable Member

Při přechodu z ABS na PLA nastav teplotu jako když zavádíš ABS, ale strč tam PLA a řádně vyčisti trysku dokud tam jsou zbytky ABS. Teprva poté sniž teplotu na teplotu PLA.

 

Posted : 30/10/2020 4:02 am
Kalimero
(@kalimero)
Trusted Member

Nejenom můj názor je, že na jedné tiskárně by se neměly střídat druhy filamentů. Já to tak praktikuju, od začátku své krátké praxe tisknu s PETG; jediný zkažený výtisk byl, když po upgrade nový firmware nevzal USB flešku, naštěstí v prvních minutách tisku. Jelikož PLA se nehodí k tisku rozumných věcí, nechápu, proč si tím lidé zapatlají tiskárnu. Při přechodu z PLA na ABS nebo PETG se zbytky PLA přepálí a ucpou trysku, při přechodu opačném se zbytky PETG či ABS neroztaví a taky ucpou trysku.

Takže hlavně začátečníkům bych doporučil PETG, je to bezproblémový odolný univerzální materiál. Výtěžnost tisku 99%. Já jsem jako svůj první výtisk netiskl žádnou lodičku ani žabičku, ale vymodeloval a vytiskl jsem si redukci držáku tachometru na kolo a jezdím s tím dodnes.

Mám zrnitý plát a nikdy jsem ho nečistil. První vrstvu jsem kalibroval jen jednou. Trysku jsem nikdy nečistil. Prostě nebylo třeba. Je však potřeba chovat se k tiskárně s citem jako k přesnému stroji. Tiskárnu zakrývám před prachem a tiskové desky se dotýkám jen v rukavicích. Protože stačí zrnko prachu nebo chloupek, vtažený s filamentem a "nevysvětlitelné" problémy se začnou nabalovat.

OnShape, PrusaSlicer, MINI, PETG; technik...
Posted : 30/10/2020 3:37 pm
J. H.
 j-h
(@j-h)
New Member

@voJa tisku jak PLA tak PETG  i ABS když mam dobře seřízenou trysku a žádné vůle mezi trubičkami nemam Problem.

z meho pohledu mam radši PLA  používám Prusament a filamentum a Devil 

This post was modified 4 weeks ago 2 times by J. H.
J.H....
Posted : 30/10/2020 4:07 pm
vojtech
(@vojtech)
Honorable Member

PETG má jednu nehezkou vlastnost a to že při tisku smrdí a uvolňuje toxické částice rozhodně se nedoporučuje tisk v nevětraných obytných místnostech. Pokud chce někdo tisknout doma pak jedině PLA nikdy jsem s ním neměl problém. Vytisknul jsem desítky kg PLA. (3D tisku/ vývoji 3D tiskáren se věnuji už od r 2014). Začínalo se s ABS, ale to bylo ještě horší než PETG. 

Posted : 30/10/2020 6:43 pm
Kalimero
(@kalimero)
Trusted Member

Já tisknu doma v nevětrané místnosti, oddělené dveřmi. Dveře občas otevřu, přesto nikdo nepozná, jestli zrovna tisknu. Já ani rodina jsme nezaregistrovali žádný zápach od PETG (filamenty od www.printwithsmile.cz). Jestli smrdí čínský filament, to nevím.

"PLA je nepoužitelné pro průmyslovou výrobu - má malou tepelnou odolnost, hlavně v exteriéru koroduje (degraduje vlivem okolního prostředí). PLA by se neměl používat pro konstrukční díly, které nesou trvalé zatížení, protože silně trpí plíživým namáháním. Je krátkodobě silný, ale postupem času se deformuje více než jiné materiály. PLA na rozdíl od ostatních degraduje ve vodě. Takže se začne rozpadat v oblastech s vysokou vlhkostí. Neměl by se tedy používat na nic, co nese zatížení." zdroj internet

OnShape, PrusaSlicer, MINI, PETG; technik...
Posted : 31/10/2020 6:47 am
J. H.
 j-h
(@j-h)
New Member

@volt

pro tištěni modelu letadel je PLA ideální nebo dronu

 

J.H....
Posted : 31/10/2020 10:09 am
vojtech
(@vojtech)
Honorable Member

Když už si si zjistil ten né zcela pravdivej odstavec o PLA na internetu tak si vyhledej i informace o tom co se děje při 3D tisku a co se uvolňuje za chemikálie a mikročástice. PETG je na tom z plastů vhodných k 3D tisku jeden z nejhorších co se týká uvolňování zdraví škodlivých mikročástic a chemikálií. Rozhodně se nedoporučuje tisk v nevětraných místnostech a za přítomnosti lidí ...

Co se týká PLA doporučuji shlédnout následující přednášku ...

Posted : 31/10/2020 10:14 am
Kalimero
(@kalimero)
Trusted Member

Modely letadýlek z PLA klidně, není to průmyslová výroba a životnost modelu je krátká, zvláště pokud ho necháte v létě v zavřeném autě. Naproti tomu Průša nevyrábí tiskárny z PLA, ale z PETG. Ale vrátil bych se k tématu vlákna - střídání materiálů s různou teplotou na jedné tiskárně je obtížnější než tisk s vlákny jednoho druhu.

OnShape, PrusaSlicer, MINI, PETG; technik...
Posted : 31/10/2020 1:45 pm
Jan Valdman
(@jan-valdman)
Active Member

@v_s díky, dnes jsem to konečně ověřil na tiskárně a pokud mám zavedeno ABS a měním na PLA pomocí funkce vyměnit filament, tak tiskárna:

  1. ohřeje trysku na 255 stupňů
  2. vysune filament
  3. (zavedu PLA)
  4. tiskárna provede čištění teplotou, která je mezitím poklesla podle toho, jak rachle jsem zavedl nový filament, třeba při mém pokusu to bylo kolem 225 stupňů (asi je zde jen kontrola. minimální teploty)
  5. opakované čitění během zavádění filamentu probíhá při teplotě 215 stupňů

Jinými slovy, tiskárna se snaží "vyčistit" zbytky ABS teplotou na PLA! To mně přijde dost jako chyba nebo nedodělávka ve firmware... nebo se mýlím?

Zkoušel jsem tedy manuálně nastavit teplotu na 255 stupňů a dát čištění, to fungovalo "normálně" a PLA tisk se povedl.potud to tedy vypadá, že rada pomohla - díky.

Bohužel následující tisk už se už nepovedl, vypadá to, že při vychladnutí hlavy dojde uvnitř k nějaké změně filamentu (promíchání se zbytky ABS?? odloupnutí zbytků ABS od stěny??) a další tisk je od začátku podextrudovaný a jakmile se dotiskne první vrstva, tak při zrychlení retrakcí začně extruder hned přeskakovat a je konec. 😐 

 

Posted : 02/11/2020 8:44 am
Jan Valdman
(@jan-valdman)
Active Member

@volt názor, že se nemají střídat filamenty vidím poprvé, je k tomu někde nějaké dobré povídání? Trochu to popírá smysl výběru nejvhodnějšího filamentu, ale rozumím, že je to optimální stav. S tiskárnou jsem si koupil od každého druhu filamentu jednu cívku na vyzkoušení, tak se toho nejprve budu muset zbavit 🙂 a potom to zredukuju na dva materiály.

Zatím nejvíc tisknu PLA a ABS, ale z důvodů problémů popisovaných v mém dotazu zřejmě přejdu na kombinaci PLA+PETG nebo PETG+ABS. ABS sice PETG špiní, ale zatím to při střídání nědělá takové problémy (tisknul jsem ale PETG málo). Tisknout jen z PLA nemůžu z pevnostních důvodů.

Posted : 02/11/2020 8:55 am
Kalimero
(@kalimero)
Trusted Member

O nevhodnosti střídání filamentů jsem slyšel kdesi na Youtube už dávno (a je to logické, jak ses přesvědčil), o 3D tisku je spousta kanálů (anglicky), doporučuju. Já jsem vybíral materiál podle vlastností pro můj účel použití (průmyslová elektronika), podkladů pro výběr je opět spousta, pokusy už dělaly desítky lidí přede mnou, takže nakoupit různé materiály a zkoušet vlastnosti jsem zavrhl; ani nemám různé přípravky například na test pevnosti. Vše k dohledání na Youtube.

OnShape, PrusaSlicer, MINI, PETG; technik...
Posted : 02/11/2020 1:59 pm
Jan Valdman
(@jan-valdman)
Active Member

Včera jsem studoval asi dvacet videí o ucpávání trysek a doplním hlavně to, co jsem se dnes dozvěděl od zákaznické podpory. Snad to někomu ušetří spoustu bádání 😉

  • po tisku ABS zůstává  v hotendu nějaký “povlak”, který potom může zlobit. Vyřešit by to měl coldpull, přičemž PTFE trubičku není nutné vyndavat, stačí odpojit bowden a je to tedy docela rychlá akce bez demontáže a kalibrace. 
  • přitlak iddleru má být takový, aby na filamentu po vysunutí z tiskárny bylo vidět nebo spíš cítit otisky od zoubků bondtech kolečka. Jedna otáčka šroubku je dost velká změna. 
  • můj problém by mohl způsobovat i nedostatek teplovodné pasty, kterou jsem nedoplnil po demontáži minulý týden. Špatné chlazení heatbreaku ve spojení s PLA a hodně retrakcemi potom ucpává trysku.  Správná pasta má mít (minimálně?) 3,8 W/mK
  • vzdálenost heatbloku od heatsinku je prý dost individuální, ale obvykle 4-6mm

Zítra dorazí pasta, tak uvidíme...

 

Posted : 03/11/2020 7:48 pm
Share:

Please Login or Register