Opožděná extrakce na začátku vrstvy  

  RSS
dangemask
(@dangemask)
Active Member

Pro úvod: Mám Mini od června, je to moje první tiskárna a doteď jsem jel jen na defaultních profilech a Prusamentu bez nějakého většího ladění. FW i PrusaSlicer se snažím udržovat aktuální. Každopádně odhaduji to na problém s vyladěním retrakce.

Mám trochu problém s extrakcí vždy ny začátku "tahu". Jako by filament vyjel z trysky o chvíli později, než se začne tryska pohybovat. Všiml jsme si toho už dřív, ale nepřikládal jsem tomu takovou důležitost. Viz na fotce pohled na spodní vrstvu modelu, kde je vidět, že vyždy po přejetí a začátku vyplňování kus materiálu chybí.

Teď se ale snažím vytisknout šachy jako dárek a začal jsem mnohem víc řešit kvalitu švu.
https://www.prusaprinters.org/cs/prints/28518-ultracompact-set-castlechess

Konkrétně jsem změnil nastavení švu na "zarovnaný" a zapnul tisk napřed vnějšího perimetru, což ten problém ve výsledku zvýraznilo. Pokud se totiž pokusím vytisknout víc figurek naráz, při přejezdu mezi nimi tiskárna provede retrakci, aby následně při startu "tahu" na dalším objektu vynechala první 1-2mm. Šev je tím pádem ještě výraznější.

Samozřejmě řešením by bylo tisknout každou figurku zvlášť, případně vypnout tisk vnějšího perimetru jako prvního. Ale chci se u toho zároveň poučit pro příště.

Dá se někde ve Sliceru pohrát s vyladěním retrakce a následné extruze? Případně v jakých rozmezích má smysl si s tím hrát? Co mám načteno, tak vím, že tiskárny s bowdenem s tím budou mít vždy větší problémy.

Přikládám i 3MF soubor s aktuálním tiskem dvou věží, kde je od pohledu šev ještě výraznější než na pěšákovi (na pohybující se tiskárně to nevyfotím)
https://1drv.ms/u/s!ArWHootN22Owgckrx9CcGlAvAxs2nw?e=zjaoJw

Posted : 26/08/2020 10:01 am
dangemask
(@dangemask)
Active Member

Zajímavé ale je, že na cimbuřích, kde tryska přeskakuje mnohem více, problém s extruzí nevidím.

Posted : 26/08/2020 10:03 am
dangemask
(@dangemask)
Active Member

Vypnutí volby "Nejprve tisknout vnější perimetr" problém nevyřeší, ale alespoň ho posune na vnitřní stranu. Prozatím pro mne dostatečné řešení, než se naučím to poladit.

Posted : 26/08/2020 11:12 am
Share:

Please Login or Register