Prusa connect local  

  RSS
Malej-Vena
(@malej-vena)
New Member

Zdravím, také po připojení ethernet kabelu Vám při tisku skáče odhadovaný čas (konec tisku) o 1 hodinu méně? A to jak na tiskárně tak na webové stránce.

Děkuji.

Posted : 14/02/2021 4:08 pm
Evžen
(@evzen)
New Member

Pomohlo mi v nastavení v položce TZ UTC přidat hodinu a je to OK

Posted : 03/05/2021 2:41 pm
Kalimero
(@kalimero)
Estimable Member

Vyřešil jsem to odpojením ethernetového kabelu, a je klid. Protože v této podobě to v podstatě je zbytečné.

OnShape, PrusaSlicer, MINI, PETG; technik...
Posted : 03/05/2021 5:54 pm
Guru von Pospi LEE
(@guru-von-pospi-lee)
Active Member

Na DHCP serveru jsem si nastavil MAC adresu a IP adresu, avšak přes webové rozhraní mi najede jen černá obrazovka. Firmware mám nejnovější. Nevíte někdo kde by mohl být problém. Popřípadě víte někdo jestli jde vůbec nahrát tisk do tiskárny přes LAN?

Posted : 08/05/2021 6:34 pm
Kalimero
(@kalimero)
Estimable Member

Zkus stránku obnovit (F5). Objeví se jen informační obrazovka, trochu chaotická, pokud zvolím jazyk CS, je tam například slovo tryska i nozzle, podložka i bed :-), je to takové zvláštní, když vedle slova Čas je "nozzle" a "bed". Ostatně i tiskárna zobrazuje některé nápisy na displeji anglicky, některé česky. No to by ale vůbec nevadilo, pokud by se něco dalo nahrát z PC do tiskárny. Což nejde. Jen se zobrazují informace o tisku.

OnShape, PrusaSlicer, MINI, PETG; technik...
Posted : 08/05/2021 10:09 pm
Guru von Pospi LEE
(@guru-von-pospi-lee)
Active Member

Právě jsem dotisknul loukoťové kolo pro lis a zkusil jsem ve webovém rozhraní reload F5 a na počtvrté mi najela tiskárna. Super děkuji za radu. V zápětí jsem však byl zklamán, že jde jen o informace a že nemůžu připravit podklady pro tisk a nahrát je do tiskárny třeba na flash disk a spustit tisk. Do budoucna určitě ale Prusa team přijdou s vylepšeným firmware a bude to fungovat.

Posted : 08/05/2021 10:20 pm
Kalimero
(@kalimero)
Estimable Member

No ano, mě by stačilo, kdyby se USB flash disk, zasunutý v tiskárně choval jako síťový disk.

Pak by byla ještě pěkná možnost pojmenovat si profily tiskových podložek. Třeba podobně, jako se instaluje upgrade firmware, tedy nějaký jednoduchý konfigurační textový soubor nahrát na flešku, odkud by si to tiskárna načetla a uložila do EEPROM. Ten konfigurační soubor bych si předem připravil, třeba každý řádek jedno jméno tiskového plátu. Mohl by tam být i řádek na změnu počtu kroků extruderu, pokud si někdo namontuje jiný.

OnShape, PrusaSlicer, MINI, PETG; technik...
Posted : 09/05/2021 9:13 pm
Share:

Please Login or Register