Notifications
Clear all

Mini+ Flashair?  

  RSS
Anthlon
(@anthlon)
Active Member
Mini+ Flashair?

Již více než rok používám FlashAir od Toshiby pro svou Mk3s, spokojenost,

lze něco podobného udělat na mini?

Wireless přístup na nějaké paměťové médium na Mini? stačí obyčejná čtečka se stejnou flashair nebo něco specifického jinak?

Posted : 23/09/2021 3:34 pm
Kalimero
(@kalimero)
Reputable Member
Mini+FlashAir

https://blog.prusaprinters.org/cs/bezdratovy-3d-tisk-snadno-a-rychle-sd-karty-toshiba-flashair_8603/   se o MINI nepíše. FlashAir však potřebuje ze strany tiskárny podporu (příkaz k zapnutí WiFi), což MINI asi nemá. A FlashAir Toshiba už asi nevyrábí.

Dá se sehnat WiFi adaptér, tedy SD karta do něj zasunutá se dá vyměnit. https://www.amazon.com/Adapter-Microsd-Converter-Transfer-Wirelessly/dp/B0106RSAJ4   nebo  https://www.aliexpress.com/item/32731178253.html?spm=2114.12057483.0.0.58414d76CCtzc0 . Možná fungují automaticky při připojení napájení (na rozdíl od FlashAir), chce to zjistit (pokusem?). IP adresa karty se dá vyčíst z routeru.

Taky by mě to zajímalo, jestli to vůbec pojede přes USB čtečku karet.

Samozřejmě nejlepší by byla možnost přístupu k souborům zasunutého USB disku přes ethernet (slibováno při koupi tiskárny), toho se však asi nedožiju, jsem starší člověk.

OnShape, PrusaSlicer, MINI, PETG; engineer...
Posted : 24/09/2021 9:29 am
Anthlon
(@anthlon)
Active Member
Topic starter answered:
Flashair chodí..

Tak jsem překonal lenost, a objevil zapomenutou jednoduchou single-díra čtečku na SD, světe div se, jenom jsem ji přehodil z MK3s do Mini a chodí, mam tu W03 nebo jak je to značené, a čtečka je úplně obyčejná co kdysi byla zdarma k sandisk kartám. A pro jistotu, jsem to vyzkoušel na powerbance, a tam to taky fungovalo, ne teda že by powerbanka z toho něco měla. Tiskárna kartu vidí, a dovolí mi procházet soubory, teď už jen zkusit celý tisk aby to bylo komplet..

No a teď někde vyšmelit druhý kus flashairu, protože rok a půl pobíhání s USB diskem mě fakt začíná dožírat.

Posted : 26/09/2021 9:52 am
Kalimero liked
Kalimero
(@kalimero)
Reputable Member
Re: Flashair

Hm, tak teď je na mě, abych taky překonal lenost a zkusil to s nějakým následovníkem Flashair. Ale moji lenost přiživuje malinká naděje, že bude dodělán přístup k paměti přes ethernet.

OnShape, PrusaSlicer, MINI, PETG; engineer...
Posted : 29/09/2021 6:30 am
Anthlon
(@anthlon)
Active Member
Topic starter answered:
Klony flashair

Tak pak poreferujte, protože se sháněním originálu jsem po několika dnech marného snažení praštil. Klon který funguje stejně jako W04 bych bral, ale nemám vůbec představu jak ty jiné fungují, jak na webu píšou "přes naši apku" tu si mužou ..,  a na očekávání přístupu přes lan nemám trpělivost.. 

Posted : 30/09/2021 7:24 am
Share: