Notifications
Clear all

Čas ukončení tisku.  

  RSS
Kalimero
(@kalimero)
Reputable Member
Čas ukončení tisku.

Ve starších verzích fw (4.0.5) ukazovala tiskárna zbývající čas do konce tisku. Teď (fw 4.2.0) ukazuje čas dokončení tisku. Bohužel volba způsobu zobrazení tu není, takže k zjištění zbývajícího času je potřeba znát reálný čas a údaje odečíst. Ale ono to nějak nefunguje. Zadal jsem ve 12:45 dvouhodinový tisk. Ukázalo to konec v 14:45. Asi tak po 10 minutách jsem šel zkontrolovat průběh tisku a ukončení ukazovalo stále správně v 14:45. Po další půlhodině jsem zjistil, že displej ukazuje ukončení v 02:45. Skočilo to o 12 hodin. Tisk se dokončil v pořádku v 14:45.  Není to momentální indispozice tiskárny, dělá to teď pravidelně. Přitom v Prusa Control je vše v pořádku, bez 12 h posunu.

Funguje to někomu správně?

Nejsem zaměstnancem Prusa Research.

Posted : 17/08/2020 1:56 pm
matej
(@matej-2)
Active Member
RE: Čas ukončení tisku.

Taky bych uvítal mít volbu co se zobrazí ... zbývající čas mi vyhovoval víc.

Posted : 10/09/2020 1:20 pm
matej
(@matej-2)
Active Member
RE: Čas ukončení tisku.

... a v některých případech by se šiklo vidět i která vrstva se tiskne, např  pokud potřebuju vyměnit filament nebo pro jistotu zpomait tisk ... třeba vedle procent je dost místa.

Posted : 10/09/2020 2:13 pm
V.S.
 V.S.
(@v-s)
Honorable Member
RE: Čas ukončení tisku.

@matejus

tak se ve sliceru koukej nejen na číslo vrstvy, ale také na vejšku která tam je uvedené = vejška Z je na LCD viditelná a víš kde se nacházíš 

Pro mě je jedno jestli si pamatuju číslo vrstvy nebo vejšku Z ...

Posted : 15/09/2020 3:54 am
matej
(@matej-2)
Active Member
RE: Čas ukončení tisku.

@v_s

Ahoj, o výšce vím, tak to taky dělám. Nicméně ta je měřená (aspoň na MINI) a po celé tisknutelné ploše mi lítá v rozmezí 0.2mm. Pro orientaci samozřejmě stačí, beru to jako "nice to have" než že by se jednalo o nějaký zásadní problém. 

Posted : 15/09/2020 6:13 am
V.S.
 V.S.
(@v-s)
Honorable Member
RE: Čas ukončení tisku.

Lítá o 0.2mm protože tiskárna používá Z-hop 0.2mm

Posted : 18/09/2020 3:58 pm
Kalimero
(@kalimero)
Reputable Member
Topic starter answered:
RE: Čas ukončení tisku.

@v_s

A právě proto by bylo dobré vědět, která vrstva se právě tiskne.

Nejsem zaměstnancem Prusa Research.

Posted : 20/09/2020 6:00 pm
V.S.
 V.S.
(@v-s)
Honorable Member
RE: Čas ukončení tisku.

Co mám MINI tak čas ukončení tisku je vždy +-1min přesný. Mě to naopak vyhovuje že vím v kolik bude dokončen tisk a jak naplánovat co dál. Zásadně nenechávám tiskárnu bez dozoru.

Lítání o 0.2mm je jen při přejezdech (Z-hop), pokud tiskne linku tak je údaj Z stabilní. 

Posted : 26/09/2020 3:18 am
matej
(@matej-2)
Active Member
RE: Čas ukončení tisku.

Tak zobrazení času vyřešila náhoda ... trochu jsem uklízel na stole a pak jsem do tiskárny nezastrčil síťovej kabel .... a ejhle, na displeji svítilo  "Remaining time" ...

Na firewallu jsem teda zakázal přístup tiskárny do internetu. Ta si tak nemůže sáhnout na čas a ukazuje tedy dobu do konce tisku, místo času ukončení tisku. Asi by stačilo jen zakázat port UDP 123, ale co by vlastně tiskárna měla na webu hledat 🙂

Posted : 26/09/2020 4:04 pm
JV
 JV
(@jv)
Eminent Member
RE: Čas ukončení tisku.

U mne display tiskárny většinou ukazuje nesmysly, a co je nevíc zvláštní, tak je to obvykle jiná odnota, než vidím v Prusa Connect 🤔 

Posted : 17/10/2020 9:35 am
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: Čas ukončení tisku.

je to known error a vyvojari na tom pracuji - bez pripojeni k internetu to bude vzdy udavat zbyvajici cas nebot chybi informace o realnem case.

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 18/10/2020 2:10 pm
JV liked
Kalimero
(@kalimero)
Reputable Member
Topic starter answered:
RE: Čas ukončení tisku.

@v_s

"Lítání o 0.2mm je jen při přejezdech (Z-hop), pokud tiskne linku tak je údaj Z stabilní. "

Tak tomu není. Pokud tiskne linku, údaj Z se mění podle nerovnosti podložky. Tak například u mojí tiskárny při tisku linky podél osy X se Z mění o 0.6 mm, což je při vrstvě 0.2 mm výškově 3 vrstvy, takže podle Z nepoznám, kterou vrstvu tiskne.

Nejsem zaměstnancem Prusa Research.

Posted : 23/10/2020 9:18 pm
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: Čas ukončení tisku.

@volt

To máš tak křivou podložku?

 

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 24/10/2020 3:52 pm
Kalimero
(@kalimero)
Reputable Member
Topic starter answered:
RE: Čas ukončení tisku.

Spíš to vypadá, že rameno X je mírně šikmo nahoru (zprava doleva), protože je to viceméně rovnoměrné. Žádné problémy s tiskem nemám, zjistil jsem to až důsledkem této diskuse, když jsem pozoroval údaj Z na displeji.

Nejsem zaměstnancem Prusa Research.

Posted : 24/10/2020 5:25 pm
matej
(@matej-2)
Active Member
RE: Čas ukončení tisku.

Ahoj, trochu jsme utekli od tématu 🙂

... že to nejspíš bude nerovnoběžností ramena je asi fakt, když jsem si na stojnu přimontoval cívku tak se mi ta odchylka zvedla z 0,2 na 0,5mm. Dám to na git-hub, uvidíme co to udělá ... 

Posted : 24/10/2020 10:55 pm
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: Čas ukončení tisku.

Na rozdíl od MK3 MINI ukazuje okamžitou polohu trysky, takže tam dobře vidíte tzv. hopy tj. kdy se tryska zvedne před pojezdem někam úplně jinam a pak zase sjede dolů na tiskovou vrstvu.

Co se týká toho zobrazení času ukončení tisku, by to mělo být v další verzi FW odstraněno. Je tam ale potřeba,aby bylo připojení na Internet stabilní, nebo odtud si bere MINÍk informace o reálném čase.

Pokud MINI nepřipojíte k internetu, pak pořád ukazuje čas do ukončení tisku.

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 01/12/2020 12:42 pm
JV liked
Share: