Notifications
Clear all

porucha na osi Z  

  RSS
Mili
 Mili
(@mili)
Active Member
porucha na osi Z

Zdravím Vás, 

Upgradoval som MK2S na MK2.5S. Vymeniteľný plát je super vec. Po rokoch tlačenia a trápenia sa so zlúpnutím výtlačku neporovnateľný komfort. P cca 10-15 hodinách včera nastal problém. Po zadaní opätovnej tlače (prvé vytlačil na 100%) som zstil, že MK neurobila prvú vrstvu, ale filament PLA je natavený na tryske. Nakoľko tlač bežala, urobil som tlačítkom tvrdý reset. Po očistení trysky som dal tlačiť znovu. Extruder po nahriatí zatlačil trysku do pružného plátu tak, že v smere osi Y vypálil do pružného plátu 2cm ryhu a keď by som ho opäť natvrdo neresetol, pokračoval by v rytí... Dal som preto urobiť najprv self test a vypísal chybu na osi Z. Následne som dal urobiť kalibráciu všetkých osí a pri kalibrácii osi Z najprv vybehol hore aby zrovnal osu X a následne sa začal približovať pružnému plátu. Ľavá strana osi Y OK, ale pravá strana - pravý motor neprestal točiť a ťahal pravú stranu osi Y tak dole, že tryska opäť vyryla jamku do pružného plátu. Skúsil som to znova, a znova, ale opäť to isté...

Výsledok : poškodený pružný plát

pozerám fórum, či sa stretol niekto s niečím podobným a nič neviem nájsť. Všetky remene sú OK, spoje tiež. Skúšal som testnúť PINDA sondu, ale bez výsledku...

Poraďte prosím čo s tým urobiť

dik

Mili

Posted : 05/10/2019 6:12 am
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: porucha na osi Z

Ahoj @miloslav-h,

nejak jsme na tebe zapomeli.

Je jeste problem aktualni?

Pokud ano, mam malinky gulas u jednotlivych os.

Ale dirku mam take vyrytou (pro zmenu na mk3s), takze asi vim jak to vypada.

Zkus malinko podrobneji jaky mas FW atd.

Pokud si delal FW upgrade na 3.80 a vys, bylo by dobre udelat tvrdy reset, aby si vymazal vsechna data a zacit kalibrovat odznova.

Pokud pouzivas i texturovany plat tak se chybka mohla stat kdyz si po texturovanem pouzil hladky PEI plat.

Mne to dirky vyzobalo jen jednou, takze jsem to nebyl schopen rekonstruovat. Kdyz tak nahraj stabilni varzi FW.

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 04/12/2019 5:47 am
Share: