Model se odtrhne od desky / Tisk hran je hodně oblý
 
Notifications
Clear all

Model se odtrhne od desky / Tisk hran je hodně oblý  

  RSS
mhynek
(@mhynek)
New Member
Model se odtrhne od desky / Tisk hran je hodně oblý

Dobrý den

Prosím o pomoc. Koupili jsme do školy i3 MK3S. Sestavení a všechny prvotní testy byly v pořádku. Problém nastal při tisku.

  1. Při tisku dalších vrstev se výtisk od desky odtrhne (obě desky jsem několikrát čistil, tento problém vylučuji)
  2. Tisk hran je hodně oblý (tiskárna není v průvanu)

Napadá vás řešení? Děkuji za informaci, pěkný den, mh.

Posted : 02/11/2019 5:26 pm
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: Model se odtrhne od desky / Tisk hran je hodně oblý

Dobrý večer @mhynek,

z mého pohledu to vypadá na nesprávné nastavení první vrstvy. První vrstva by měla být úplně souvislá bez mezer mezi jednotlivými tahy filamentu.

 Můžete prosím dodat více podrobností?  Jaký filament jste použili, předpokládám, že původní šedý filament dodávaný se stavebnicí.

Tiskli jste něco z dodaných modelů na SD kartě (pokud no, který) anebo vlastní model? Podle tvaru bych to hádal na Batmana.  Čím jste čistili desku - Isopropylenem?

Kalibrace první vrstvy byla v pořádku? 

Oblý tisk hrany může být tím, že ani první vrstva nedrží stoprocentně to se ověří kalibrací první vrstvy kdy obrazec musí mít pravoúhlé hrany.

Nemějte obavu, každý tady prošel prvními kroky.

 

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 02/11/2019 6:40 pm
vikill
(@vikill)
Active Member
RE: Model se odtrhne od desky / Tisk hran je hodně oblý

@zoltan

Dobrý den.

Mě to dělalo když jsem používal PLA . Je potřeba přitlačit osu Z . Na PETG mám osu Z nastavenou -0,85 a na PLA -0,95 mm.

Posted : 12/11/2019 6:27 pm
mhynek
(@mhynek)
New Member
Topic starter answered:
RE: Model se odtrhne od desky / Tisk hran je hodně oblý

Dobrý večer @zoltan

z mého pohledu to vypadá na nesprávné nastavení první vrstvy. První vrstva by měla být úplně souvislá bez mezer mezi jednotlivými tahy filamentu - první vrstva je tragická, navíc  se mi zdá, že filament se neroztaví tak, aby se spojil. Dále se mi zdá, že se deska po zahřátí rapidně ochlazuje, proto se model odtrhne od desky.

 Můžete prosím dodat více podrobností?  Jaký filament jste použili, předpokládám, že původní šedý filament dodávaný se stavebnicí - ano, původní šedý Prusa PLA, dokoupili jsme i dalších 5 cívek různých barev Prusa PLA

Tiskli jste něco z dodaných modelů na SD kartě (pokud no, který) anebo vlastní model? Podle tvaru bych to hádal na Batmana.  Čím jste čistili desku - Isopropylenem? Ano, Batman s SD karty, čístění běžným čistým technickým lihem.

Kalibrace první vrstvy byla v pořádku? Ano, ale kvalita tragická.

Zde video: https://www.uschovna.cz/zasilka/SN6LPJGC22B5SM96-K94/

 

Oblý tisk hrany může být tím, že ani první vrstva nedrží stoprocentně to se ověří kalibrací první vrstvy kdy obrazec musí mít pravoúhlé hrany.

Nemějte obavu, každý tady prošel prvními kroky. Zatím nemám a moc děkuji za postřehy a pomoc, mh.

 

Posted : 19/11/2019 9:12 pm
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: Model se odtrhne od desky / Tisk hran je hodně oblý

Dobré ráno @mhynek,

Zapomeňte prosim na technický líh a zkuste někde sehnat isoprophyl. Problémy s technickým lihem se tady už probíraly.

Tisk je velmi choulostivy na odmasteni podlozky a na otisky prstíků. Chytří tady doporučuji vzít saponátový prostředek na nádobí a za pomoci cisteho namočeného papiroveho ubrousku nebo cčistého  hadříku vydrhnou plat a oplachnout co nejvice horkou vodou. Vysušit suchym ubrouskem. Pak jeste otrit obrouskem namocenym v isoprophylu. V žádném případě nesahat prsty na tiskovou plochu.

Tak to je o platu. Teď prvni vrstva - jakou mate nastavenou z korekci prvni vrstvy? U mne se pohybuje az kolem -700 pro hladky plat, ktery pouzivate. Při kalibraci snižujte korekci otacenim knofliku az do okamžiku, kdy začne mít ta klikatice opravdu ostré  pravoúhlé hrany.

Video- super az na ty viditelne otisky prstu, to tam nesmi byt prosim.

Zel jsem na displeji nestihl zahlédnout jakou jste udělal korekci výšky

Jeste dotaz - jakou mate nyní nahranou verzi firmwaru?

Od 3.8.1 si muzete zvolit kalibraci až 8 plátů - menu nastaveni/ nastaveni hw/platy/kalibrace prvni vrstvy

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 20/11/2019 4:28 am
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: Model se odtrhne od desky / Tisk hran je hodně oblý

Jeste poznamka k ochlazovani desky pri tisku -nesmi se ochlazovat (teda pokud neni nastaveni teploty na nulu)mela by drzet nastavenou teplotu u PLA cca těch 60°C. Kolik ukazuje displej?musi tam byt videt nastavená/skutečná teplota podlozky a tiskove hlavy.

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 20/11/2019 5:58 am
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: Model se odtrhne od desky / Tisk hran je hodně oblý

Hezky vecer,

Porad to jeste zlobi?

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 12/01/2020 7:35 pm
mhynek
(@mhynek)
New Member
Topic starter answered:
RE: Model se odtrhne od desky / Tisk hran je hodně oblý

@zoltan

Dobrý den, bohužel stále stejný problém, žádné doporučení nepomáhá, jsem z toho zoufalý. Je možné to někam dovézt, aby se na to někdo podíval? Jsme v J. Hradci a jezdívám do Č. Budějovic.

Posted : 16/01/2020 9:15 pm
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: Model se odtrhne od desky / Tisk hran je hodně oblý

Poslal jsem vam do zpravy kontakt na mne, kdyz tak zavolejte

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 17/01/2020 7:34 am
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: Model se odtrhne od desky / Tisk hran je hodně oblý

@mhynek

postoupilo to někam?

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 05/03/2020 8:41 am
Share: