Notifications
Clear all

Original Průša Mini  

Page 1 / 2
  RSS
Jokoha
(@jokoha)
Trusted Member
Original Průša Mini

Nová tiskárna 😮 

https://shop.prusa3d.com/cs/3d-tiskarny/994-original-prusa-mini.html#

 

 

 

 

 

 

 

Posted : 12/10/2019 2:08 pm
V.S.
 V.S.
(@v-s)
Honorable Member
RE: Original Průša Mini

... a RepRap je definitivně v tahu ...

Posted : 14/10/2019 4:01 pm
Jarda D
(@jarda-d)
Estimable Member
RE: Original Průša Mini

@vojtech

Doufám že ne 🙂 Sám jsem zrušil objednávku na druhou mk3 a objednal tuhle

Posted : 15/10/2019 5:04 pm
Kalimero
(@kalimero)
Reputable Member
RE: Original Průša Mini

Uvažoval jsem o Průša mini, ale není tu na ní žádná podpora, sice jsem našel návod, ale anglicky. Tak asi půjdu do nějaké číny, s informacemi to vyjde nastejno a cena je poloviční.

Nejsem zaměstnancem Prusa Research.

Posted : 11/12/2019 5:16 pm
Jarda D
(@jarda-d)
Estimable Member
RE: Original Průša Mini

jo bodejť by byla, když jí ještě nikdo nemá 😀 Jinak to bylo i u mk3, ze začátku návody jen anglicky, česky pak doplnili. Stejně, když ji teď objednáte, dostanete ji nejdřív v dubnu..

https://help.prusa3d.com/article/6OdtbKF1bw-mk-3-shipping-information?code=400&failed=1&reason=Multilingual+is+not+enabled+on+this+account

Posted : 11/12/2019 5:21 pm
Crawlerin
(@crawlerin)
Prominent Member
RE: Original Průša Mini

@volt

Nebola tu ziadna podpora, lebo je to uplne novy produkt, ktory zacali zakanzikom posielat v ten den ...? Ale kludne si zatial kupte nieco z Ciny, len treba ratat s tym ze nutne upgrady tu cenu potom vytiahnu nad uroven MINI a casovo to potrva asi rovnako ako na tu MINI cakat.

Posted : 14/12/2019 1:25 am
Kalimero
(@kalimero)
Reputable Member
RE: Original Průša Mini

Máte pravdu, počkám na MINI. Potřebuju tisknout vlastní technické díly z ABS a PETG, ne zbytečnosti jako figurky z PLA, stažené z netu. Namalovat ty součástky nějakou dobu trvá, konstrukce závisí na možnostech konkrétní tiskárny a chtěl jsem tím vyplnit čekací dobu. Nechce se mi testovat, co je možné vytisknout a co už ne metodou pokus/omyl. Ani pouštět tiskárnu s rizikem, že jsem něčemu v anglickém návodu špatně porozuměl a přijdu o záruku. Jako když si koupím auto, chci jezdit, a ne hledat po komunitních fórech nezaručené informace, jak často měnit olej.
Naštěstí už se objevil slicer s předvolbami pro MINI.

Nejsem zaměstnancem Prusa Research.

Posted : 14/12/2019 6:36 am
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: Original Průša Mini

Tak už jsem viděl jak si ji od Prúšů z obchodu odnáší  šťastný majitel, ktery nezaváhal s objednávkou.

Veselé vánoce všem a hodně úspěšných tisků 🍸 

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 15/12/2019 8:40 am
Kalimero
(@kalimero)
Reputable Member
RE: Original Průša Mini

Zřejmě průkopník, který neztratí úsměv, až otevře https://www.prusa3d.cz/jak-zacit/ a svoji tiskárnu MINI tam nenajde.
3D tisk je v začátcích, jako kdysi automobilismus, kdy řidič byl zároveň mechanik a jezdil v montérkách.
Průšovu tiskárnu MINI bych přirovnal k modelu Ford-T, je to počátek umožnění 3D tisku široké veřejnosti.
I když ještě nějakou dobu potrvá, aby si ženská od plotny vytiskla redukci k potrubí k pračce.
Pokud ovšem vývoj nepřekazí nějaká Gréta, až zjistí, že se tiskne z plastu.

Nejsem zaměstnancem Prusa Research.

Posted : 15/12/2019 4:45 pm
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: Original Průša Mini

Funkce se nebudou příliš moc lišit od MK3. Kalibrace je automatická na rozdíl od některých číňánků a hlavně komunita umí také česky. Místo SD karty to bude přes flashku. Věřím, že návody na tisk budou česky co nevidět. Už jsem se ptal, dám vědět.

A co se týká tisku tím si musí každý projít sám a vyzkoušet si to. Samozřejmě něco jiného je tisk figurek ze základní nabídky ,který trvá desítky minut případně hoďku dvě z PLA, než osmnácti hodinový tisk přes celý plát z ABS v enclosure.  Já už manželce tisknu náhradní díly do koupelny v pohodě 😀. 

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 15/12/2019 5:43 pm
Jakub Dolezal
(@jakub-dolezal)
Member Admin
RE: Original Průša Mini

Překlady dokumentace a návodů samozřejmě budou, už na nich pracujeme. Počítám s tím, že se objeví během svátků / v úvodu ledna.

Assembly manuals

/ Knowledge Base
The guy behind Prusa assembly manuals...

Posted : 17/12/2019 10:00 am
Kalimero liked
Jarda D
(@jarda-d)
Estimable Member
RE: Original Průša Mini

@jakub-d

to je jasná věc, nevím co by chtěl ten dotyčný za podporu, když se prodávala asi den 😀

Mimochodem sestavení vypadá fakt triviálně (jen jsem zběžně prolítl video na youtube)

This post was modified 4 years ago by Jarda D
Posted : 17/12/2019 10:27 am
Kalimero
(@kalimero)
Reputable Member
RE: Original Průša Mini

@jaroslav-d4

Ten dotyčný chtěl o MINI asi stejné informace, které jsou na webu k dispozici k ostatním tiskárnám. Samozřejmě v předstihu před prodejem. Nejde o sestavení, ale o přípravu na provoz, tvorbu výrobních podkladů, přípravu pracoviště atd.

Ne každý si pořizuje tiskárnu pro zábavu a tisk figurek.

Nejsem zaměstnancem Prusa Research.

Posted : 17/12/2019 10:59 am
Jarda D
(@jarda-d)
Estimable Member
RE: Original Průša Mini

@volt

příprava podkladů je pro všechny  tiskárny skoro stejná, daný gcode se pak liší už jen vlastnostma tiskárny. Průšovky jsou sice super ale není to, jak si spousta lidí myslí, že zmáčknu ctrl+P a čekám až to vyleze. Pokud máte tiskárnu určenou jen na výdělek a berete to takhle, koukal bych se v jiný cenový relaci.. Dostanete k tomu i školení (z cenový nabídky na tiskárnu pro tisk kompozitů: Cena 349 000, prodloužená záruka a prioritní servis 44000, školení v Praze 7000, ceny bez DPH).

Přivydělat se tím taky dá ale chce to mít k dispozici i CAD (mám Solidworks 2016)

 

Posted : 17/12/2019 12:05 pm
Kalimero
(@kalimero)
Reputable Member
RE: Original Průša Mini

O MINI bych rád prozatím věděl například toto:

Rozměry jsou uváděné: hloubka 38, šířka 33, výška 38 cm, mohu tiskárnu umístit do krytu (vnitřní rozměry) 39x34x39 (tisk ABS), anebo někde ještě něco přečuhuje (kabel)?

Cívka s filamentem se nejlépe umisťuje pod, za, nebo nad tiskárnu (kam trčí bowden)?

Pro případný dozor nad tiskem by bylo dobré vědět toto:

Detekuje firmware vybočení odporu obou termistorů (tryska, podložka) z reálných hodnot, tedy přerušení nebo zkrat okamžitým zastavením?

Detekuje firmware vysunutí termistorů z lůžka, tedy je zapnuto topné těleso, avšak teplota termistoru nestoupá?

Detekuje snímač filamentu pohyb, konkrétně závadu, kdy se motorek podavače točí, ale filament se nehýbe (ucpaná tryska, zamotaná cívka)?

Detekuje firmware náhlý zvýšený příkon posunu os X, Y z důvodu utržení a vzpříčení výtisku?

Nejsem zaměstnancem Prusa Research.

Posted : 17/12/2019 1:24 pm
Jarda D
(@jarda-d)
Estimable Member
RE: Original Průša Mini

no k tomu ať se vyjádří admin Jakub, ten o tom ví hodně ale podle mě naprostý blbosti (kromě senzoru filamentu). Tohle některý tiskárny maj?

Posted : 17/12/2019 1:45 pm
Jarda D
(@jarda-d)
Estimable Member
RE: Original Průša Mini

@volt

Dneska mi ji mají přivézt, když tak můžu dát nějaký info

Posted : 18/12/2019 7:43 am
Crawlerin
(@crawlerin)
Prominent Member
RE: Original Průša Mini

@jaroslav-d4

Daj prosim nejake info a skusenosti ak mas, urcite to bude zaujimave minimalne pre tych, co nezachytili alebo nerozumeju co sa o MINI popisalo/povedalo po anglicky.

Nieco o tom nakolko je Thrermal Runaway Protection 'naprosta blbost' by vedeli rozpravat stastni majitelia tlaciarni Anet, ktorym absencia podpalila domy 😉 Mintemp, Maxtemp a Thermal Runaway ochrany MINI ma. Crash Detection na motoroch na osach este nie je, o senzore filamentu zial vela neviem.

Posted : 21/12/2019 5:25 pm
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: Original Průša Mini

Na githubu je už FW release, z toho se da take hodně vyčíst 😉 

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 21/12/2019 7:08 pm
Jarda D
(@jarda-d)
Estimable Member
RE: Original Průša Mini

@crawlerin

no zatím mi přijde proti mk3 docela hloupá. Tiskne sice slušně ale neumí vůbec nic.  Nedá se připojit Octoprint, takže mi chybí třeba kanera, wi-fi..

Ale to jsou věci, které by snad měli být a firmware budou průběžně vylepšovat

Posted : 23/12/2019 6:55 am
Page 1 / 2
Share: