Notifications
Clear all

Vlnky na výtisku  

  RSS
JarynTaurin
(@jaryntaurin)
New Member
Vlnky na výtisku

Zdravím tiskaři,

nějaký ten pátek už tisknu, postupně jsem vyupgradoval až na i3mk2.5 a doposud všechno okej.

Nyní zkouším nový materiál od Fillamentum CPE HG100, a při poslední vrstvě výtisku mi to dělá takovéto vlnky, nevíte někdo čím by to mohlo být? nějak mi docházejí nápady. Díky za rady 🙂

 

Posted : 28/01/2021 7:47 pm
Neolker
(@neolker)
Member
RE: Vlnky na výtisku

Odmaštění a rovinnost bedu.

Posted : 04/03/2021 3:04 pm
vladimir.s11
(@vladimir-s11)
Estimable Member
RE: Vlnky na výtisku

Nastavení první vrstvy

Posted : 19/03/2021 8:03 pm
Shane_sek
(@shane_sek)
Active Member
RE: Vlnky na výtisku

Ano, toto mi to dělá když málo odmastím. Horká voda, jar, houbička a drhnout dokud zůstává vodní film. To se mi nejvíc osvědčilo.

Posted : 26/11/2021 10:00 am
Dejf
 Dejf
(@dejf)
Trusted Member
RE: Vlnky na výtisku

Filament plný vody je taky možný důvod. Sušilo se klubíčko po vybalení aspoň pár hodin aspoň na 60? Zrovna Fillamentum má vlhkost v balení zvládnutou dobře, ale nemusí to nutně platit u každé cívky.

My opinion may not be right, but regret having so bad and right one too often.My models are things you can't see on any shelve. I create things that don't exist and that should be the…

Posted : 06/02/2022 8:45 pm
DraKus
(@drakus)
Eminent Member
RE: Vlnky na výtisku

 

Posted by: @jaroslav-dubsky

Zdravím tiskaři,

nějaký ten pátek už tisknu, postupně jsem vyupgradoval až na i3mk2.5 a doposud všechno okej.

Nyní zkouším nový materiál od Fillamentum CPE HG100, a při poslední vrstvě výtisku mi to dělá takovéto vlnky, nevíte někdo čím by to mohlo být? nějak mi docházejí nápady. Díky za rady 🙂

 

 

Posted : 02/04/2023 8:47 am
DraKus
(@drakus)
Eminent Member
RE: Vlnky na výtisku

Za předpokladu, že máš čistou podložku je zásadní problém ve výšce perimetru první vrstvy.
Některé materiály prostě vyžadují jinou výšku perimetru, než např. PLA.
Pokud se materiál nemůže vtěsnat do své ideální pozice perimetru, začnou se perimetry mezi sebou tlačit a tímto tlakem se pak vytlačují do boku i do vrchu.
Test nastavení (MK3) 1 vrstvy je k ničemu, pošli do tiskárny nějakou kartičku cca velikosti cca 4x7 cm s výškou tří perimetrů a testuj 1 vrstvu přímo za chodu.
Kontroluj trhání filamentu (příliš nízko), vlky do výšky o do boku (ještě nízko)... než docílíš spojité, ale shora čistě rovné hladké vrstvy...

Posted : 02/04/2023 8:56 am
DraKus
(@drakus)
Eminent Member
RE: Vlnky na výtisku

Za předpokladu, že máš čistou podložku je zásadní problém ve výšce perimetru první vrstvy.
Některé materiály prostě vyžadují jinou výšku perimetru, než např. PLA.
Pokud se materiál nemůže vtěsnat do své ideální pozice perimetru, začnou se perimetry mezi sebou tlačit a tímto tlakem se pak vytlačují do boku i do vrchu.
Test nastavení (MK3) 1 vrstvy je k ničemu, pošli do tiskárny nějakou kartičku cca velikosti cca 4x7 cm s výškou tří perimetrů a testuj 1 vrstvu přímo za chodu.
Kontroluj trhání filamentu (příliš nízko), vlky do výšky a do boku (ještě nízko)... než docílíš spojité, ale shora čistě rovné hladké vrstvy...

Posted : 02/04/2023 8:58 am
Share: