Notifications
Clear all

Poptávka výtisku výrobku  

  RSS
sachlj
(@sachlj)
New Member
Poptávka výtisku výrobku

Zdravím. Jsem tady nový a to kvůli potřebě něco sehnat. Tiskárnu na 3D tisk nemám a ne že bych ji nechtěl ale, 1. bydlím v paneláku v malém bytě který je z 1/2 zaplněný rybařinou a zbytek jsou naše zvířata a za 2. bych nevěděl co tisknout, nemám to správné vidění prostorových věci, to invenční vidění.

Nenašel jsem tady část fora něco jako bazar, nabízím apod.

Manželka loni od Ježury dostala https://www.sicistroje-radovsky.cz/mlynek-na-pleteni-addi-express-king

Rok jsem čekal na to až mi řekne že jí málem upadla ruky při točení. A teď jsme u "jádra pudla" (pejsky mám rád a měl jsem 14 let pudlici Sendynu a proto nikomu nedoporučuji aby zkoušej jádro pudla). Vím, že ve světě (ten je v mnoha věcech o pár století před námi) se běžně používají adaptéry pro vrtačku na pohon této mašinky. Když použiju google a zadám addi express power adapter tak mi vylezou tyto výrobky. Je to na 99% tisknuté homemade většinou v USA nebo Kanadě. Protože ale jsem na foru světoznámého ČESKÉHO výrobce 3D tiskáren tak předpokládám, že se tady najde nějaký patriot co tohle vyrobí levou zadní za pakatelnou cenu a nebude mi účtovat 300 za dopravu. Pokud ne tak budu muset ač nerad sáhnout po nabídce nějakého Kanaďana. Čekám tak 14 dní než si manželka nakoupí další vlnu a začne vyrábět pletení pro celou rozvětvenou rodinu.

This topic was modified 3 years ago by sachlj
Posted : 01/01/2021 4:59 pm
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: Poptávka výtisku výrobku

Myslím,že vytisknout by to nemel byt problém, zadej zhruba svoji lokaci, třeba se někdo najde poblíž, druha vec je poskytnout základní rozměry toho zařízení, neboli jaky průměr má ten kruh na osicce na který se to nasadi a jak velký otvor má být pro rukojeť.

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 03/01/2021 10:50 am
Milos V.
(@milos-v)
Prominent Member
RE: Poptávka výtisku výrobku

Ahoj,

vytisknout je to ta jednodušší věc. Nejdřív to musí někdo nakreslit. Tím rovnou reaguju na tvoji předřeč, proč nepotřebuješ tiskárnu. Zdaleka není potřeba všechno designovat, co bys mohl chtít vytisknout. A tiskárna se vejde leckde, byt na je to naprosto ideální. Protože v domě má většina lidí dílnu (rozuměj garáž, kam se auto už nevejde), pilku, svěrák a spoustu věcí si udělá, třeba ze dřeva. Ale v bytě, tam tiskárnu užiješ na všechno co je potřeba, i na rybičky :-).

Podívej se například na tyto stránky (ale jsou i další), jestli tam onen správný díl již nenajdeš:

https://www.prusaprinters.org/prints

https://www.thingiverse.com

Je zbytečné ztrácet čas s kreslením a laděním něčeho, co už dávno někdo vytvořil.

Posted : 03/01/2021 1:57 pm
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: Poptávka výtisku výrobku

Miloši 

Ty jsi někde našel stl toho adapteru, tohle nakreslit je 15 minut práce pokud budou rozměry 😉

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 03/01/2021 4:09 pm
Milos V.
(@milos-v)
Prominent Member
RE: Poptávka výtisku výrobku

Nenašel, respektive ani nehledal. Nakreslit to bude asi jednoduché, ale právě ty rozměry budou potřeba. Taky nějaký systém uchycení ke konkrétnímu akušroubováku, tzn. jaké má k dispozici nástavce/bity. Pokud je to nějaký standarní produkt, tak by to už někdo mohl dělat předtím. Ale když bude dobrý nákres s rozměry, fotečkou tak bych to déle jak 5 minut nehledat.... 🙂

Posted : 03/01/2021 4:30 pm
sachlj
(@sachlj-2)
Active Member
RE: Poptávka výtisku výrobku

Mě by stačilo tam dát šroub nebo jen tyčku. Plánuji to točit motorem ne vrtačkou, ta se musí furt držet v ruce a to by se za chvíli vykotlalo. Čím se kreslí takové výrobky aby se pak dali vytisknou? Co je na za program? Není to nic složitého tak bych snad i zvládl nakreslit. Plánuju si vyrobit 3d tiskárnu z dvd machanik, to by mělo zvládnout vytiskou něco co se vleze na 15*15 a na výšku cca 10 cm. jen čekám až mi přijdou díly z Číny.

Posted : 03/01/2021 5:03 pm
Kalimero
(@kalimero)
Reputable Member
RE: Poptávka výtisku výrobku

No a odkud jsi? Nemá cenu, aby to řešil někdo mimo dosah.

Nejsem zaměstnancem Prusa Research.

Posted : 03/01/2021 8:32 pm
Kalimero
(@kalimero)
Reputable Member
RE: Poptávka výtisku výrobku

Chtělo by to komplexnější řešení přímo na míru konkrétnímu motorku s převody. Redukce z odkazu je přizpůsobená k upevnění do sklíčidla, to není to pravé ořechové.

A přidal bych upevnění motorku na základnu s pletacím strojem, lehce odklopné, aby byla možná i jemná ruční manipulace s kličkou při zakládání příze.

A nejde jen o to, nakreslit to, ale nakreslit to tak, aby to šlo vytisknout.

Nejsem zaměstnancem Prusa Research.

Posted : 03/01/2021 8:54 pm
Milos V.
(@milos-v)
Prominent Member
RE: Poptávka výtisku výrobku

Chlapi, to je vždycky strašná domluva. V prvním postu tiskárnu nechci, nemám ji kam dát, na nic ji nepotřebuju a nemám prostorové cítění. O pár hodin později objednal jsem si díly na tiskárnu z Číny, nevíte v čem se to kreslí? Jako pokud jsme tě konvertovali my, tak bychom to mohli dělat profesionálně, ale obávám se, že rozhodnutí už tam spíš asi bylo 😉

Kreslit se dá v jednoduchých online programech jako Tinkercad, až po poměrně sofistikované nástroje jako je Fusion360. Oboje v principu pro soukromé hobby účely zdarma.

Tady máš příklad z Fusion360, taková věc co bys potřeboval je cca 5 minut.

Co místo té číny z DVD mechanik zkusit Prusa Mini?

 

Posted : 03/01/2021 8:59 pm
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: Poptávka výtisku výrobku

Asi si autor tohoto vlákna musí nejdříve uvědomit co doopravdy chce.

Nerad bych na konci diskuse konstatoval, že to byla reklama na šicí stroje Pana Radovskeho.

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 03/01/2021 9:06 pm
Kalimero
(@kalimero)
Reputable Member
RE: Poptávka výtisku výrobku

Asi fakt chce ten driver kličky. Protože jestli má objednané pohony DVD mechanik z Číny na stavbu tiskárny a manželka bude mít vlnu za 14 dní, tak to je termínově neslučitelné. Tiskárnu bude stavět 2 roky a pak si stejně koupí Průšu MINI23.

Jinak tu redukci bych vybavil aretačními šrouby na hřídel motoru, to znamená 2 čtvercové matice, vložené do tisku.  A navrženo tak, aby tam nebyly nutné podpory.

Nejsem zaměstnancem Prusa Research.

Posted : 03/01/2021 9:19 pm
Milos V.
(@milos-v)
Prominent Member
RE: Poptávka výtisku výrobku

No jak jsme zmiňovali výše, je potřeba nákres, rozměry a čím to chce pohánět. Pak je nakreslení chvilka a vytištění taky.

Posted : 03/01/2021 9:33 pm
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: Poptávka výtisku výrobku

Pánové díky za námahu a trpělivost, žadatel už asi koupil od kanaďana.

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 22/01/2021 9:33 am
Milos V.
(@milos-v)
Prominent Member
RE: Poptávka výtisku výrobku

Dobře udělal, americké výrobky jsou prostě jiná kvalita 😉

Posted : 22/01/2021 10:02 am
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: Poptávka výtisku výrobku

Myslíš vytištěné tiskárnou Prusa USA?

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 22/01/2021 10:04 am
Milos V.
(@milos-v)
Prominent Member
RE: Poptávka výtisku výrobku

Já si myslím, že v tom musí hrát roli už ten samotnej oceán. Asi nějaká vesmírná energie 😉

Radši toho necháme, aby si to kolegové ze zámoří nepřeložili a nevyložili jako neuctivé. Co vím, tak české fórum sleduje a překládá snad pouze Joan, a ta je z UK, takže snad dobrý. Přeci jen náš humor není úplně všude exportovatelný 🙂

Posted : 22/01/2021 11:30 am
Kalimero
(@kalimero)
Reputable Member
RE: Poptávka výtisku výrobku

Byl jsem připraven mu to vytisknout, stačilo, aby dodal 2 až 3 kóty a sdělil, odkud je. Protože poštovné by stálo víc, než ta redukce. Ale žádná reakce nepřišla.

Přitom problém je třeba řešit komplexněji, včetně uchycení pohonu; redukce na kličku je jen část problému.

Nejsem zaměstnancem Prusa Research.

Posted : 22/01/2021 12:01 pm
Zoltan
(@zoltan)
Member Moderator
RE: Poptávka výtisku výrobku

A nakonec je to i poučení, nic se nejí tak horké, jak se to uvaří. Je to ale na druhou stranu plýtvání vasi energii a snaze pomoct, kvůli takovému pak budete příště váhat, zda to stoji za námahu.

Tak zatím

Tisku zdar !

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, MMU2S, Prusa Enclosure, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI+ Prusalink + Prusa Connect

Posted : 22/01/2021 5:24 pm
Share: