Notifications
Clear all

oboustranná kára  

  RSS
mikimaus
(@mikimaus)
Trusted Member
oboustranná kára

Ahoj, toto je nejnovější hračka pro mého synka...oboustranná kára pro mého synka a velkého fanouška aut, triků...
je to navržené tak, aby se s tím daly dělat různé triky jako flipy, varialy, třistašedesátky...v místě kde je spoiler je to zvýšené pro triky jako jsou ollie...po jakémkoliv triku auto vždy skončí na kolech...je to z PLA, kola jsou "gumová" (flexfill), osičky kol jsou ocelové takže se nestane, že se auto zlomí, pokud se ratolest o auto opře celým svým tělem........celková doba tisku 10 hodin.

Posted : 01/12/2017 2:08 pm
mikimaus
(@mikimaus)
Trusted Member
Topic starter answered:
Re: oboustranná kára

fotky ze stolu

Posted : 01/12/2017 2:09 pm
V.S.
 V.S.
(@v-s)
Honorable Member
Re: oboustranná kára

Moc pěkné! Nechceš zveřejnit STL pro ostatní...

Posted : 05/12/2017 7:07 pm
mikimaus
(@mikimaus)
Trusted Member
Topic starter answered:
Re: oboustranná kára

stl nechci zveřejňovat....muzu nekam ulozit g-kody pro PLA

Posted : 08/12/2017 11:52 am
mikimaus
(@mikimaus)
Trusted Member
Topic starter answered:
Re: oboustranná kára

další barevná varianta...pro Honzíka od ježíška 🙂

Posted : 03/01/2018 11:07 am
Jakub Dolezal
(@jakub-dolezal)
Member Admin
Re: oboustranná kára

Parádní práce 😉 Možná bych ještě na půdě našel podobné oboustranné autíčko z dětství.

Assembly manuals

/ Knowledge Base
The guy behind Prusa assembly manuals...

Posted : 08/01/2018 10:57 am
mikimaus
(@mikimaus)
Trusted Member
Topic starter answered:
Re: oboustranná kára

Jestli vše půjde podle plánu, tak formule bude v různých barvách na Maker Fairu v Praze

Posted : 28/04/2018 5:29 pm
312_Steev
(@312_steev)
Active Member
Re: oboustranná kára

😮 😮 😮
Naprostá nádhera.

Posted : 29/04/2018 7:59 am
mikimaus
(@mikimaus)
Trusted Member
Topic starter answered:
Re: oboustranná kára

Data v STL jsou k dispozici...budu rád, pokud si ji zvládnete sami vyrobit na 3D tiskárně...
https://www.thingiverse.com/thing:2930669

Posted : 26/05/2018 8:29 pm
Dominik Paľo
(@dominik-palo)
Active Member
Re: oboustranná kára

Super, vdaka za zverejnenie STL, urcite si zopar kusov vytlacim 🙂 Avsak, mal by som jednu prosbu - zda sa, ze STL su nejako nestadardne vyexportovane. Ide o to, ze Repetier Host (Mac) pre tieto STL neobrazuje v nahlade tienovanie/nasvietenie (vid priloha). Uz sa mi to v minulosti pri jednom modeli z thingiverse stalo, tak som to riesil prave na ich fore a odpisali mi toto:
The STL seems to not follow the right standard. I think the triangles have no normals or normals have not length 1
Samozrejme, nesposoboje to problemy pri tlaci, len sa s tym v Repetieri dost nepohodlne pracuje. Vedel by si sa, prosim, na to pozriet a skusit to opravit? Vdaka!

Posted : 27/05/2018 6:54 pm
mikimaus
(@mikimaus)
Trusted Member
Topic starter answered:
Re: oboustranná kára

Díky za reakci. Vůbec netušim, proč to Repetier zobrazuje takto bez stinovani. Je to tak u všech STL k té formuli? Generoval jsem STL ze sketchupu a mám v něm nainstalovaný neaktuální plugin pro export STL. Je možné, že v něm jsou nějaké chyby. Také jsou jednotlivé části modelu složené z více objektů a mesh není někdy uplně optimální. Ale normály by měly být v pořádku, všechny facy jsou orientovány ven.
Já slicuje ve Slic3ru PE a tam je vše bez problému. Manifold je taky v pořádku. Tisk je bez problému. Zkusim si nainstalovat Repetier a zjistit, v čem může být problém.

Posted : 28/05/2018 9:02 am
mikimaus
(@mikimaus)
Trusted Member
Topic starter answered:
Re: oboustranná kára

zkusil jsem stáhnout repetier a u mě žádný problém se stínováním není. Mám Windows 10

Posted : 28/05/2018 9:09 am
mikimaus
(@mikimaus)
Trusted Member
Topic starter answered:
Re: oboustranná kára

akorát teda koukám, že zatímco slic3r hlásí manifold Yes, tak repetier u něktrých dílů hlásí manifold error...naštěstí si to umí sám opravit. Ještě se na to potom podívám jednou.

Posted : 28/05/2018 9:15 am
Dominik Paľo
(@dominik-palo)
Active Member
Re: oboustranná kára

Vdaka, ono problem to robi iba na macOS, na Windowse to ide ok aj mne (aj autori Repetiera sa vyjadrili, ze to je problem iba pre macOS). Dokonca, to nevyzera na problem Repetiera ako takeho, ale sposobu renderovania v macOS - takto zle mi to zobrazuje aj priamo nahlady vo Finderi. A nerobia to vsetky diely, napr. kapota.stl je ok, robot.stl a ridic.stl uz nie.

Posted : 28/05/2018 10:00 am
mikimaus
(@mikimaus)
Trusted Member
Topic starter answered:
Re: oboustranná kára

OK, díky za info. Jsem trochu v šoku, když vidím, že problémy s STL jsou i v rámci různých SW. V Repetieru mi nejvíce zlobí ráfek, který naopak ve slic3ru je naprosto v pořádku. Jsem zvyklý STL exportovat z objektů, které nejsou sloučeny do jednoho, protože někdy je potřeba něco poupravit (např. u ráfku jsem musel zvětšit zarážky, aby ráfky z pneumatik nevypadávaly).

Posted : 28/05/2018 10:40 am
mikimaus
(@mikimaus)
Trusted Member
Topic starter answered:
Re: oboustranná kára

akutalizoval jsem STL...nyní jsou bez chyb nejen ve Slc3ru, ale i v Repetieru. Díky ještě jednou za připomínku. Snad to teď bude OK.

Posted : 30/05/2018 8:54 am
Share: